Reklama

Reklama

Pleszew. Szpital ponownie zwiększył liczbę covidowych łóżek

Opublikowano: czw, 5 lis 2020 08:00
Autor:

Pleszew. Szpital ponownie zwiększył liczbę covidowych łóżek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Pleszew. Szpital w Pleszewie. Od dziś - 5 listopada - zwiększona została liczba łóżek na „covidowym” oddziale w Pleszewskim Centrum Medycznym. Obecnie zabezpieczonych jest tu już 75 miejsc dla osób chorujących na koronawirusa.

 

 

Dołożenie kolejnych łóżek w Pleszewskim Centrum Medycznym - dla osób chorych na koronawirusa – wynika z kolejnej już decyzji wojewody wielkopolskiego.

Przypomnijmy: wszystko zaczęło się na początku października – początkowo nowy oddział w PCM miał 20 łóżek „covidowych”, potem było ich już 45, a obecnie – z początkiem listopada – dodano kolejnych 30. Wszystko po to, by pacjenci zakażeni koronawirusem mogli leczyć się jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania.

- Obecnie mamy zabezpieczonych już 75 miejsc, w tym 3 do intensywnej opieki - wyposażone w respiratory. Ogółem te łóżka stanowią już blisko 30% stanu łóżek szpitalnych w naszej placówce - wyjaśnia Błażej Górczyński, prezes PCM.

Jak zaznaczają władze pleszewskiego szpitala, do placówki trafiają pacjenci - zakażeni COVID-19 - w różnym stanie.

- W przypadku występowania chorób współistniejących wymagających specjalistycznego leczenia szpitalnego chorzy są kierowani do placówki jednoimiennej przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu. W tej kwestii nic się nie zmieniło – zaznacza przy tym Błażej Górczyński.

 

Przypomnijmy: do swojej dyspozycji PCM od niedawna ma też komorę izolacyjną, którą z własnych pieniędzy zakupiło starostwo. Pisaliśmy o tym już na naszych łamach.

- Komora doskonale zdaje egzamin i zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusa. Dzięki niej możliwe jest szybkie i bezpieczne przewożenie pacjentów po szpitalu. Ułatwia również przeprowadzanie m.in. badań tomografem komputerowym, które są niezbędne w przypadku pacjentów z powikłaniami po zapaleniu płuc – uzupełnia prezes PCM.

I – jak dodaje - szpital na bieżąco podejmuje wszelkie możliwe działania, aby jak najlepiej dostosować się do zmieniającej się sytuacji. Bo ta – co widzimy sami na co dzień – jest niezwykle dynamiczna…

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +1 / -0

    pacjent z ograniczonym dostępem do lekarzy rodzinnych

    Jeden z przykładów nadużywania ochrony przed Covidem19: kasjerka w markecie może i musi pracować przez 8 godzin w maseczce i za szybą, zaś lekarze rodzinny nie mogą wymyślając sobie zdalne porady. To jest lekceważące w stosunku do zwykłych obywateli i maksymalnie naganne. Gdy idzie się do specjalisty za pieniądze, ochroną przed zakażeniem jest tylko maseczka. Czy to nie jest wkurzające, że nie wyrażę się dosadniej. Popie.,.....przyło się w głowach niektórym. I to uważam za skandal.

  • rok temu | ocena +3 / -1

    Wkurzona

    Najlepiej leczyć tylko na covid, a reszta może umierać, dostanie się do lekarza granicy z cudem albo teleporady. Kur... za chwilę ludzie będą umierać na choroby przewlekłe bo nikt ich nie leczy no ale wpiszą jm covid i tak się kółko zamyka. Dosyć już tego!!!