Reklama

Reklama

Pleszew. W mieście powstanie nowa ścieżka rowerowa oraz teren rekreacyjny

Opublikowano: sob, 27 lut 2021 15:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do czerwca w Pleszewie powstanie nowa ścieżka rowerowa – tym razem chodzi o odcinek wzdłuż torów kolejowych. Trasa ma połączyć ul. Targową z Lipową. To nie koniec. W planie jest również nowy, mały teren rekreacyjny.

Reklama

Do lata w Pleszewie powinna zostać zbudowana nowa ścieżka rowerowa łącząca ul. Targową z Lipową. Wizualizacja nowej trasy już jest. 

Pleszew. Nowa ścieżka rowerowa i miejsce rekreacyjne

Jak informują władze Pleszewa, będzie nie tylko nowa trasa dla rowerzystów, ale powstanie także małe miejsce rekreacyjne.

– Ścieżka rowerowa będzie wyposażona w miejsce rekreacyjne, będzie to placyk bliżej ul. Targowej. Ponadto planowane są nowe nasadzenia, chcemy również odgrodzić samą ścieżkę od torów żywopłotem – informuje Andrzej Jędruszek, wiceburmistrz Pleszewa.

Pleszew. Nowa ścieżka rowerowa to kontynuacja prac

Przypomnijmy: wspomniane prace będą kontynuacją tych już rozpoczętych - w roku 2020.

- To kolejny etap budowy trasy rowerowej w centrum Pleszewa – przyznaje burmistrz Arkadiusz Ptak.

Wówczas powstały nowe trasy dla rowerów na ul. Zamkowej, Ogrodowej oraz Słowackiego. Ponadto ścieżkę zbudowano na ul. Targowej – w ramach kompleksowej przebudowy wspomnianej trasy wraz z budową ronda.

Pleszew. Nowe ścieżki rowerowe - rowerem dojedziemy do szpitala i dworca PKP?

Nowa droga może być gotowa do czerwca.

Przypomnijmy: docelowo chodzi o budowę większej sieci tras rowerowych w mieście: mieszkańcy mogliby rowerami przejechać z centrum aż do szpitala, w przyszłości w planie jest również budowa ścieżki rowerowej do stacji PKP w Kowalewie (trasa: ul. Dworcowa - ul. Bolesława Chrobrego). Tu na razie wszystko jednak uzależnione jest od pozyskania dofinansowania.

Pleszew. Co z ścieżkami rowerowymi przy drogach krajowych?

Co z kolei ze ścieżkami przy drogach krajowych? Przypomnijmy: burmistrz Pleszewa wielokrotnie podkreślał już na naszych łamach, że nie zapomina o pozostałych częściach gminy i powtarzających się apelach mieszkańców w sprawie budowy ścieżek przy „krajówkach”.

– Jeśli chodzi o ścieżki w Piekarzewie czy Kuczkowie i Jankowie – wciąż trwają rozmowy z GDDKiA. Tu jednak decyzje nie są zależne od nas – cały czas deklarujemy jednak chęć partycypowania w tych inwestycjach – podkreślał wcześniej Arkadiusz Ptak.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  optymista

  Dobrze że będzie więcej ścieżek rowerowych i miejsc rekreacyjnych.Miejmy nadzieję że społeczeństwo wreszcie nauczy się z tego korzystać kulturalnie.

 • 9 miesięcy temu | ocena +1 / -1

  Zbych

  Świetnie, tylko błagam nie stawiajcie tam tych ławek, lub postawcie mniej niż na tej wizualizacji, przykro to pisać, ale nie dorośliśmy do takich elementów małej architektury, kto bywa na terenach pokoleniowych wie jak to wygląda - tam gdzie ławka tam jest śmietnisko i dewastacje, przy zabytkowej kolejce są kamery to biesiady przeniosły się bliżej ... Rozwiń

 • 9 miesięcy temu | ocena +3 / -0

  Temperaliusz_Paralityk_z_Kartuz

  Pytanie za 100 pkt. Kto odebrał te fuszerkę wykonania pasów i ogólnie oznakowania poziomego na ulicach Kolejowej, Ogrodowej, rondo 2020, Targowej? W grudniu wykonane, a już w połowie lutego nic nie widać, że ktoś coś malował? Jaki okres gwarancji na to oznakowanie i czy nie można wykonać tych oznakowań o wiele trwalszych jak na wojewódzkich czy kra... Rozwiń

 • 9 miesięcy temu | ocena +3 / -0

  Refren

  Dlaczego nie ustawiono barierki zabezpieczającej podwyższony chodnik przy wejściu od ulicy Zamkowej do Galerii. Były tam wypadki upadków pieszych,, a co może się stać gdy spadnie tam wózek z małym dzieckiem na ruchliwą ulicę. Czy ten punkt znajduje się tak daleko od Ratusz, że władze tego nie widzą?