Reklama

Pleszew. – Wyjazd z osiedla jest niebezpieczny – alarmuje mieszkaniec

Opublikowano: czw, 17 gru 2020 11:33
Autor:

Pleszew. – Wyjazd z osiedla jest niebezpieczny – alarmuje mieszkaniec - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

- Wyjazd z Osiedla Wojska Polskiego w Pleszewie – naprzeciwko ul. Sportowej – jest niebezpieczny – alarmuje jeden z mieszkańców. W jego imieniu o zajęcie się sprawą poprosił niedawno władze miasta przewodniczący wspomnianego osiedla – i jednocześnie radny - Karol Szehyński.

 

 

Pleszew. Czy wyjazd z osiedla w Pleszewie jest niebezpieczny?

 

Jak zaznacza Karol Szehyński, mieszkaniec Osiedla Wojska Polskiego zwrócił się do niego z informacją, że wyjazd z osiedla, który znajduje się na wprost ul. Sportowej, jest niebezpieczny.

- A on sam podczas wyjazdu, żeby widzieć drogę musi wyjechać autem na jezdnię. Według mieszkańca należy przy tym skrzyżowaniu usunąć dwa kasztanowce – z lewej oraz prawej strony – opisuje radny Karol Szehyński.

 

Dlatego apeluje o zbadanie sprawy na miejscu – by sprawdzać czy wspomniane zagrożenie rzeczywiście istnieje. I prosi, by – jeśli faktycznie istnieje – albo usunąć wspomniane drzewa albo zastosować inne rozwiązania, które mogłyby wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa.

Co na to władze? Burmistrz obiecuje, że na miejscu przeprowadzona zostanie wizja lokalna – po której podjęte zostaną decyzje.

 

Pleszew. Burmistrz: Nie ma możliwości usuwania wszystkich drzew przy drogach

Jak jednak przy tym dodaje włodarz, należy zwrócić uwagę, że wzdłuż całej Al. Wojska Polskiego rosną drzewa, które wymuszają na użytkownikach aut - włączających się do ruchu z bocznych dróg i posesji – zachowanie dużej ostrożności i uwagi.

– Natomiast biorąc pod uwagę szczególną rolę drzew w ekosystemie miejskim nie ma możliwości usunięcia wszystkich drzew z pasów drogowych, by wyeliminować ewentualne zagrożenie. Podejmując decyzję o wycince poszczególnych drzew konieczne jest przenalizowanie indywidualnie każdego przypadku – podkreśla Arkadiusz Ptak.

 

Włodarz dodaje ponadto na koniec, że w roku 2021 w budżecie Pleszewa zaplanowano przebudowę dróg wewnętrznych na Osiedlu Wojska Polskiego.

– Przed realizacją zostanie przenalizowana możliwość usunięcia występujących kolizji i zagrożeń bezpieczeństwa – podkreśla burmistrz Pleszewa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE