Reklama

Droga Pleszew - Zielona Łąka. Przetarg rozstrzygnięty. Wkrótce ruszy wielka przebudowa drogi [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Około 3,3 mln zł kosztować będzie przebudowa drogi powiatowej z Pleszewa do Zielonej Łąki. Starostwo rozstrzygnęło niedawno przetarg, a roboty rozpoczną się niebawem. Co się zmieni?

Remont drogi Pleszew-Zielona Łąka

Przebudowa drogi powiatowej nr 4343P - na odcinku Pleszew – Zielona Łąka – to jedna z największych - zaplanowanych do tej pory – inwestycji drogowych, które ma w planie starostwo. Wszystko jest już na ostatniej prostej - przetarg na wspomniane prace został rozstrzygnięty.

Przypomnijmy: o remont drogi mieszkańcy apelowali od lat. Pisaliśmy o tym regularnie na naszych łamach. Wysyłano m.in. listy do urzędu, apelując o poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu. Ludzie zwracali uwagę m.in. na małą przepustowość mostku na rzece Ner, która przecina tę trasę, ponadto podkreślano konieczność budowy przy drodze ciągu pieszo-rowerowego. - Zapewni to bezpieczeństwo ruchu pieszych i samochodów – opisywali mieszkańcy Zielonej Łąki.

Teraz jest już pewne: roboty – od wspomnianego wyżej przepustu w okolicy skrzyżowania – w stronę Zielonej Łąki - rozpoczną się już niebawem. Przetarg wygrała jarocińska firma - Przedsiębiorstwo Budowlano – Handlowe „MARZYŃSKI”. Koszt zaplanowanych prac to ok. 3,3 mln zł.

Kiedy rozpoczną się prace i co obejmują zmiany na trasie?

PRZECZYTASZ O TYM W NAJBLIŻSZYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy