Reklama

Pracowity rok strażaków z OSP Gizałki [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Służą lokalnej społeczności już od 90 lat. Zawsze są gotowi do akcji. Druhowie i druhny z OSP Gizałki mają za sobą pracowity rok.

2022  był wyjątkowy dla strażaków ochotników z Gizałek. Obfitował nie tylko w zdarzenia, ale również niezwykłe uroczystości.

- Początek roku rozpoczęliśmy od dużej liczby wyjazdów do zdarzeń związanych usuwaniem wiatrołomów, jednocześnie na terenie gminy dochodziło do notorycznych pożarów, które wymagały ogromnego zaangażowania druhów i druhen, ponieważ po każdej akcji jest potrzebne dużo czasu, żeby sprzęt doprowadzić do ponownego użytku – opowiada Dominik Swędrowski, naczelnik OSP Gizałki.  

Poświęcali swój czas i pieniądze

Kilka miesięcy temu druhowie z OSP Gizałki wyremontowali wóz bojowy, który jest na wyposażeniu jednostki. Pracowali popołudniami i wieczorami. Dziś auto prezentuje się wyjątkowo okazale.

- Druhowie po pracy w godzinach wieczorowych we własnym zakresie remontowali i modernizowali pojazd przez kilka miesięcy, poświęcając swój czas i pieniądze, które były potrzebne na zakup materiałów potrzebnych do renowacji. Dzięki uprzejmości druha Adama Kwitowskiego mieli do dyspozycji warsztat wraz z zapleczem technicznym i logistycznym. Strażacy łącznie przepracowali około 200 godzin remontu – wylicza naczelnik.

W ubiegłym roku strażacy z Gizałek wzbogacili się również m.in. o nowe elementy do mundurów i  ubrania specjalne oraz rękawice dielektryczne, spodnie pilarza, obuwie strażackie gumowe czy prądownicę wodną. 

Zawody i uroczystości 

W międzyczasie podjęto również decyzję o odnowieniu zabytkowego sztandaru i zaprezentowania go wraz z odremontowanym samochodem na uroczystości 90- lecia jednostki, które odbyło się we wrześniu ub.r.  Podczas uroczystości sztandar został poświęcony a druhowie i druhny odznaczeni medali i odznakami.

Strażacy chętnie brali też udział w lokalnych uroczystościach. Pełnili straż przy Grobie Pańskim,  brali udział w święcie Odzyskania Niepodległości czy Wojewódzkich Obchodach Dnia Strażaka. Wspierali akcje charytatywną dla Jagódki zmagającej się z SMA i pomagali zorganizować festyn z okazji Dnia Dziecka.

Rywalizowali w zawodach sportowo-pożarniczych, ale nie tylko. Brali też udział w turniejach piłki siatkowej, nożnej i rajdzie rowerowym. Aktywna działalność jak podkreśla naczelnik, byłaby niemożliwa, gdyby nie wsparcie i pomoc sponsorów, a także zaangażowanych w funkcjonowanie  jednostki druhów i druhen. 

 - Serdecznie podziękowania za miniony rok kieruję do wszystkich druhen i druhów, a szczególnie do niżej wymienionych wyróżnionych osób, które się najwięcej angażowały w działalność jednostki w minionym roku. Są to: Karolina Olejniczak, Aleksandra Walendowska, Olga Grzegorzewska, Oliwia Taczała, Danuta Taczała, Oliwia Rewers, Marta Kominek, Michał Czajczyński, Adam Kwitowski, Marcin Czajczyński, Szymon Kwitowski, Piotr Wolniewicz, Eryk Swędrowski, Błażej Glapa, Stanisław Gozdowiak, Kamil Kosmowski, Maciej Antoniak, Adam Tomczak, Sławomir Borowski, Karol Czajczyński, Kinga Olejniczak, Iwona Hyżyk, Oliwia Pakulska, Eryk Rewers – wylicza Dominik Swędrowski.  

OSP Gizałki w roku 2022 uczestniczyła w 64 akcjach ratowniczych, w tym: 28 razy w gaszeniu pożarów, 34-w likwidacji miejscowych zagrożeń, 2 razy wyjeżdżano do alarmów fałszywych. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy