Reklama

Powiat pleszewski. Promują ekologię i kulturę. Zostali nagrodzeni

Opublikowano: ndz, 21 lis 2021 09:00
Autor: | Zdjęcie: archiwum organizatora

Powiat pleszewski. Promują ekologię i kulturę. Zostali nagrodzeni  - Zdjęcie główne

foto archiwum organizatora

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci „Promyk” w Broniszewicach, Gołuchowskie Centrum Kultury „Zamek” oraz miejscowa biblioteka, a także Środowiskowy Dom Samopomocy w Czerminie – to laureaci XXII edycji konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju Województwa Wielkopolskiego”.

W nagrodę instytucje te otrzymały środki finansowe o łącznej wysokości 32 tys. zł. 

Projekty zgłaszane do konkursu niezmiennie potwierdzają zaangażowanie mieszkańców w działania, które służą podniesieniu jakości życia w małych miastach i wsiach naszego regionu, a także ochrony dziedzictwa i warunków przyrodniczych najbliższego otoczenia.

Zgłoszenia przyjmowano w dwóch kategoriach. Pierwsza obejmowała przedsięwzięcia dotyczące lokalnego oddziaływania w zakresie działalności proekologicznej – promujące zrównoważony rozwój, m. in. w takich dziedzinach jak ochrona wód, powietrza, powierzchni ziemi, gospodarka odpadami, ochrona i kształtowanie przyrody, edukacja ekologiczna. Druga kategoria – to z kolei projekty związane z lokalnym oddziaływaniem w zakresie działalności prokulturowej – o znaczeniu kulturowym, historycznym i nawiązującym do tradycji.

Radości z nagrody nie kryje prezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci "Promyk" w Broniszewicach.

-  Wielki dzień! Wielkie nagrody za dwa projekty w kwocie 6 i 10 tys. zł, czyli 16 tys. razem - komentuje  Ewa Witczak. Pierwszą z nagród stowarzyszenie otrzymało za działania proekologiczne, czyli 16-etapowy maraton ekologiczny wsi Broniszewice.

Drugą - za działania prokulturowe czyli projekt "Doceń to - co najlepsze - wielkopolskie" - cykl działań prokulturowych, w tym pochód kolędników,  album atrakcji turystycznych i inne.

- Radość jest przeogromna, a otrzymane środki posłużą dobru naszych szkolnych promyków – dodaje Ewa Witczak.

Gołuchowska biblioteka otrzymała 5 tys. zł za projekt - „Ekobiblioteka - czyli poprzez literaturę uczę się chronić przyrodę”, a „Zamek” za akcję Zostań Turystą w Swojej Okolicy - 6.000 zł.

Z kolei Środowiskowy Dom Samopomocy w Czerminie dostał 5 tys. zł za projekt Fragment Dziedzictwa Kulturowego Gminy Czermin.

- W ramach projektu uczestnicy stworzyli makietę gminy Czermin z wybranymi przez siebie obiektami zabytkowymi wraz z opisami tych ciekawych miejsc. Cieszy nas, że nasze działania znalazły uznanie. Rozpiera nas duma i radość -  mówią pracownicy SDŚ. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy