Reklama

Śmieci z posesji w gminie Czermin będą odbierane rzadziej. Dlaczego?

Opublikowano: sob, 23 paź 2021 08:00
Autor:

Śmieci z posesji w gminie Czermin będą odbierane rzadziej. Dlaczego? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Śmieci z posesji w gminie Czermin odbierane są dwa razy w miesiącu. To się jednak zmieni. I to już z początkiem roku. Wywózka będzie rzadziej. Dlaczego?

Częstotliwość wywozu śmieci z posesji – zwłaszcza z terenów typowo wiejskich była wielokrotnie poruszana w Czerminie. Odpady – zgodnie z przepisami – musiały być wywożone dwa razy w miesiącu. Teraz sytuacja się zmieniła.

– Weszła w życie nowelizacja ustawy dotyczącej częstotliwości odbierania odpadów na terenach wiejskich – tłumaczy wójt Czermina, Sławomir Spychaj.

Dlatego – jak przekonuje – to świetny moment na wprowadzenie zmian również w Czerminie, który właśnie ogłosił przetarg na odbiór śmieci.

– Proponujemy powrót do tego, co było, ponieważ ta ustawa nam to umożliwia – mówi Sławomir Spychaj. I precyzuje. - Czyli do zmniejszenia częstotliwość odbierania odpadów na terenach wiejskich na taką - jaka była na początku - odpady zmieszane raz  miesiącu. 

Zbiórka bioodpadów w Czerminie 

Zmiana dotycząca częstotliwości odbioru śmieci z posesji w gminie zostanie wprowadzona od 1 stycznia 2022 roku.

- System nigdy nie będzie sprawiedliwy, ale chodzi o to, żebyśmy jako mieszkańcy potraktowali szczególnie tereny wiejskie – mówi Spychaj.

Poza odpadami zmieszanymi zmiana częstotliwości będzie dotyczyła również bioodpadów.

Zbiórka popiołu w Czerminie

Nadal w gminie raz w miesiącu będzie odbierany popiół.

- Jeżeli to będzie za mało, to możemy ekstra podpisać umowę na dodatkowy wywóz. Zdarzały się głosy, że w niektórych miejscach były problemy, dlatego będziemy kwestię analizować – zapowiada wójt Czermina.

Przypomina też, że każdy wystawiony pojemnik musi być odpowiednio opisany. W widocznym miejscu należy umieścić napis „POPIÓŁ”. Inaczej kubeł nie zostanie odebrany.

I co najważniejsze do kubła może trafiać tylko popiół. Pojemnik należy wystawić w dniu wywozu przed posesję do godz. 7:00.  

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy