Reklama

Przedsiębiorstwo Komunalne przy ul. Fabrycznej w Pleszewie czeka rozbiórka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Przedsiębiorstwo Komunalne przy ul. Fabrycznej w Pleszewie czeka rozbiórka - Zdjęcie główne

Stara siedziba PK przy ul. Fabrycznej w Pleszewie będzie rozebrana

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do 31 maja powinny zniknąć stare budynki Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie przy ul. Fabrycznej. Do przetargu na rozbiórkę zgłosiły się aż 23 firmy.

Rozbiórka dotyczy całej starej bazy Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie przy ul. Fabrycznej. W sumie chodzi o 11 obiektów – kilka budynków, które pełniły wcześniej m.in. rolę biur, pomieszczeń socjalnych, ale także inne- np. wiatę, PSZOK czy stację diagnostyczną.

Przetarg na rozbiórkę terenów PK w Pleszewie

Przetarg na wspomniane zadanie został ogłoszony pod koniec grudnia minionego roku.

– Zgłosiły się w sumie 23 firmy. Teraz będziemy analizować dokumenty – mówi „Życiu Pleszewa” Grzegorz Knappe.

„Rozstrzał” cenowy jest bowiem ogromny – najtańsza oferta zakłada wykonanie prac za ok. 190 tys. zł, najdroższa z kolei za 809 tys. zł.

Trwa budowa nowej siedziby PK w Pleszewie

Przypomnijmy: budowa nowej siedziby Przedsiębiorstwa Komunalnego w rejonie ul. Polnej trwa od dawna i jest już zaawansowana. Będzie tu także działał nowy PSZOK, z kolei przy ul. Kaliskiej budowana jest stacja diagnostyczna oraz myjnia samochodowa. O zmianie lokalizacji Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie pisaliśmy już wielokrotnie na naszych łamach. Wszystko w związku zakupem przez sąsiadujący Famot terenów przy ul. Fabrycznej, gdzie „komunalka” ma obecnie swoją siedzibę. Po transakcji ustalono, że PK przeniesie się w rejony ul. Polnej - gdzie „od zera” wybudowany zostanie m.in. biurowiec. Tam także zlokalizowany będzie nowy PSZOK, który jest już praktycznie gotowy.

- Pozostaje jednak kwestia dojazdu – drogi są w trakcie realizacji, zakładamy, że w drugiej połowie marca będą gotowe – mówił nam już wcześniej prezes PK.

- Myślę, że w marcu będziemy się przeprowadzać do nowej siedziby. Oficjalne otwarcie powinno nastąpić w kwietniu – dodawał Grzegorz Knappe.

Co z kolei ze stacją diagnostyczną i myjnią PK, które powstają przy ul. Kaliskiej? Powinny być gotowe do końca marca.

- Później przyjdzie czas na odbiory itd., więc otwarcie również powinno nastąpić na początku kwietnia - zapowiadał wcześniej prezes PK.

Stara siedziba PK przy ul. Fabrycznej w Pleszewie powinna być z kolei wyburzona do 31 maja.

Szanowni Czytelnicy! Wasze zdanie i wasze opinie były i są dla nas bardzo ważne. Niezwykle cenimy sobie również wasze komentarze i fakt, że chcecie się z nami dzielić swoimi argumentami i wymieniać  poglądy. Po to właśnie jest nasze forum. Po to też stworzyliśmy wam możliwość dodawania komentarzy pod artykułami. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję i o rezygnację z wzajemnego obrażania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy