Reklama

Śnięte ryby w rzece Ner. Jest komunikat wojewody wielkopolskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Śnięte ryby w rzece Ner. Jest komunikat wojewody wielkopolskiego - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe i archiwalne - tak było w listopadzie w stawie w pleszewskich Plantach | foto Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W rzece Ner znaleziono śnięte ryby. W Wielkopolsce wydano już m.in. rekomendacje o nie kąpaniu się w rzece. Sam wojewoda zaznacza, że sytuacja jest pod stałą kontrolą i nie ma powodów do paniki.

Jak informują służby wojewody wielkopolskiego, delegatura WIOŚ w Koninie na wysokości m. Dąbie w powiecie kolskim pobrała próbki wody z rzeki Ner wpływającej na teren Wielkopolski z kierunku województwa łódzkiego. 

Śnięte ryby na wielkopolskim odcinku rzeki Ner

- Działanie spowodowane było wystąpieniem zjawiska śniętych ryb. Z przeprowadzonych oględzin nie odnotowano widocznych zmian na rzece, a podstawowe parametry mieszczą się w granicach normy – informują służby wojewody.

W związku z całą sytuacją wojewoda wielkopolski Michał Zieliński zwołał 13 sierpnia posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele KW Policji oraz Straży Pożarnej, a także 12. Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Obecni byli też reprezentanci Wód Polskich, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii i  Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. 

Jak informują służby wojewody tak wygląda aktualny stan sytuacji w Wielkopolsce:

  • Prowadzone są szczegółowe badania, o których wynikach odpowiednie służby będą informować na bieżąco. 
  • Państwowa Straż Pożarna postawiła zaporę na rzece Ner na wysokości miejscowości Rzuchów – w ciągu ostatnich godzin nie odnotowano przypadków gromadzenia się na niej śniętych ryb. 
  • Wszystkie ujęcia wody zlokalizowane w pobliżu rzeki Ner są codziennie badane przez służby sanitarne. 
  • W działania zaangażowana jest także Państwowa Straż Rybacka z terenu całego województwa. 
  • Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu pozostaje we współpracy ze swoim odpowiednikiem w województwie łódzkim, a także z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kole. 
Wojewoda wielkopolski na razie uspokaja - zaznaczając, że wszelkie działania mają charater prewencyjny.

- Pozostaję w kontakcie ze służbami i koordynuję ich działania. Chciałbym podkreślić, że nie ma powodów do paniki, a sytuacja jest pod stałą kontrolą. Na podstawie ustaleń Sztabu przekazujemy rekomendacje o nie kąpaniu się w rzece Ner oraz o nie pojeniu w niej zwierząt, a także o wstrzymaniu się od połowu ryb i wszelkiej aktywności rekreacyjnej. Nasze działania mają charakter prewencyjny,  podejmujemy je w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców regionu  – mówi wojewoda Michał Zieliński. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy