Reklama

Stary Olesiec/Nowy Olesiec. Czy droga łącząca dwie wsie będzie oświetlona?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie poglądowe / adobe stock

Stary Olesiec/Nowy Olesiec. Czy droga łącząca dwie wsie będzie oświetlona? - Zdjęcie główne

Stary Olesiec/Nowy Olesiec. Czy droga łącząca dwie wsie będzie oświetlona? | foto zdjęcie poglądowe / adobe stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy droga łącząca Stary i Nowy Olesiec w gminie Chocz doczeka się oświetlenia? Proszą o to mieszkańcy, interweniuje w tej sprawie także radna.

Problem w gminie Chocz. 

- Na drodze łączącej Stary Olesiec z Nowym jest ciemno! – alarmują mieszkańcy wsi.

Jak zaznaczają ludzie, światła są tutaj po prostu potrzebne - chodzi bowiem o ich bezpieczeństwo. 

Oświetlenie na drodze Stary Olesiec - Nowy Olesiec. „Mieszkańców przybywa”

Sprawę poruszyła niedawno radna Katarzyna Hernes. Jak przypomina, dokumentacja na wspomniane zadanie była opracowana już w latach ubiegłych.

Tymczasem nie brakuje wciąż wniosków od ludzi, których posesje znajdują się na wspomnianym – nieoświetlonym odcinku.

- Znacząco podniesie to bezpieczeństwo, zwłaszcza, że mieszkańców nieustannie tam przybywa. Brak oświetlenia stanowi niebezpieczeństwo dla pieszych i rowerzystów, którzy chętnie korzystają z tego odcinka w drodze np. na cmentarz lub rekreacyjnie – argumentuje radna.

I dodaje, że ze wspomnianej trasy korzystają nie tylko sami mieszkańcy wspomnianego odcinka drogi.

- Dokumentacja na to oświetlenie została już opracowana w latach ubiegłych. W imieniu mieszkańców Starego Oleśca proszę o pozytywne rozpatrzenie tego wniosku – pisze do władz Chocza w swojej interpelacji radna Hernes.

Oświetlenie w gminie Chocz. Dwie linie w trakcie

Co na to burmistrz? Włodarz Chocza przyznaje, że rozwój budownictwa mieszkaniowego na terenie gminy, powoduje ciągle rosnące potrzeby w zakresie powiększenia sieci oświetleniowej.

- W samej miejscowości Stary Olesiec gmina jest w trakcie realizacji dwóch linii kablowych oświetlenia ulicznego łączących Stary z Nowym Oleścem, obejmujących teren działki nr 67 oraz działek nr 30 , 29/3 i 29/5 (obręb Olesiec) – wylicza Marian Wielgosik. 

Burmistrz zaznacza jednak teraz, że na dziś – ani w budżecie gminy na rok 2022 ani w funduszu sołeckim, nie ma zaplanowanych pieniędzy na wspomniany cel. Włodarz dodaje jednak, że liczy w tej kwestii na poparcie samych radnych.

- Dostrzegając potrzeby mieszkańców oraz poruszających się obydwoma drogami rowerzystów i osób zmotoryzowanych liczę na wsparcie rady miejskiej - i zabezpieczenie w przyszłości środków na ten cel – zaznacza na koniec Marian Wielgosik.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy