Reklama

Strażacka karetka trafiła do Broniszewic. Komu będzie służyć? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 15 mar 2022 17:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Karetka będąca do tej pory do dyspozycji strażaków z KP PSP w Pleszewie trafiła do ochotników z Broniszewic.

Ponad tysiąc razy w 2021 roku pleszewscy strażacy wyjeżdżali karetką do pobierania próbek od mieszkańców z powiatów: pleszewskiego, jarocińskiego, słupeckiego, kolskiego, gnieźnieńskiego, gostyńskiego, śremskiego, średzkiego, konińskiego, wrzesińskiego i poznańskiego.

Pomagali również w transporcie osób chorych i potencjalnie zarażonych do miejsc kwarantanny. 

W ubiegłym roku komenda otrzymała nowy ambulans, dlatego ten zakupiony w 2004 roku strażacy postanowili oddać ochotnikom z Broniszewic. 

- Przekazujemy do OSP w Broniszewicach poprzednika naszego nowego ambulansu. Nie jest to nowy samochód, ale był użytkowany w PSP  dlatego jest bardzo zadbany i w nienagannym stanie technicznym. Jestem przekonany, że jeszcze długo posłuży  druhom z OSP, ale nie tylko. Będzie on również służył mieszkańcom i personelowi Domu Chłopaków w Broniszewicach – mówił bryg. Roland Egiert, Komendant Powiatowy PSP w Pleszewie. 

Karetka w Broniszewicach. Komu będzie służyć?

W ramach porozumienia zawartego pomiędzy OSP Broniszewice i miejscowym Domem Pomocy Społecznej ambulans ma służyć również m.in. do przewozu osób z niepełnosprawnością ruchową.

Symboliczne przekazanie kluczyków do samochu miało miejsce właśnie na terenie Domu Chłopaków. 

- Cieszę się, że dzięki tej decyzji wzmocniliśmy system ratowniczo – gaśniczy, ale też pomożemy innym potrzebującym osobom. Jestem dumny, że w wyniku tych decyzji ten sprzęt będzie w ten sposób wykorzystany. Dziękuje za tę inicjatywę – podkreślał Wielkopolski Komendant Wojewódzki Dariusz Matczak.  

W podobnym tonie wypowiadali się obceni na uroczystości Tomasz Ławniczak i Jan Mosiński.

- Nie zawsze tak było, ale myślę, że należy patrzeć w przyszłość. Otwartość pana generała, aby w taki sposób zagospodarować ambulans sanitarny, aby mógł również służyć chłopcom z Domu Chłopaków jest pomysłem bardzo szczytnym. Był to dla mnie zaszczyt, aby móc współpracować przy tym dziele - podkreślał Jan Mosiński. 

Karetka w Broniszewicach. Komu będzie służyć? 

Radości z otrzymania pojazdu nie krył prezes OSP Broniszewice, Andrzej Szymczak. 

To dzień szczególny dla Broniszewic. Rzadko zdarza się  przekazanie ambulansu strażakom ochotnikom, który będzie służył nie tylko nam, ale też mieszkańcom tego domu - podkreślał prezes. 

Dziękował też wszystkim osobom zaangażowanym w proces przekazania.

- Bez tej współpracy ta karetka nie służyłaby jednym i drugim, mamy do siebie pełne zaufanie. I to działa dwie strony. Kiedy zaczął się COVID poprosiłem siostry, czy możemy skorzystać z ich auta  do przewożenia osób niepełnosprawnych na wymazy czy szczepienia. Odpowiedź otrzymałem natychmiast, że auto jest do naszej dyspozycji. Myślę, że w każdej sytuacji nie tylko mieszkańcy, ale również siostry mogą na nas strażaków z Broniszewic liczyć. Zawsze kiedy jest potrzeba, my wyjeżdżamy i jesteśmy gotowi do pomocy - deklarował Szymczak.  

W podobnym tonie wypowiadał się starosta Maciej Wasielewski.

– Ta doskonała współpraca procentuje na różnych polach. Gratuluje OSP w Broniszewicach i siostrom. Niech ta karetka służy wam jak najlepiej  - mówił Maciej Wasielewski. 

Za dar z którego będą korzystali podopieczni dziękowała z kolei Dorota Krzesz, dyrektor DPS w Broniszewicach. 

- Mam nadzieję, że ten sprzęt będzie służył Bogu na chwałę, ludziom na ratunek – podkreślała siostra. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy