Reklama

Strażacy z Gołuchowa otrzymali wyjątkowy upominek [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 21 maj 2022 09:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Strażacy z OSP Gołuchów otrzymali wyjątkowy upominek. Dzięki temu strażacy będą mogli lepiej służyć mieszkańcom gminy i powiatu.

Do OSP Gołuchów trafiła torba do ratownictwa medycznego PSP R-1.Fundatorem sprzętu był Wielkopolski oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Pleszewie.

- Spotkaliśmy się dziś, aby przekazać ten niewielki upominek. Chcemy, żeby ten sprzęt jak najlepiej wam służył. (...) potrzebujemy dobrze wyposażonej straży pożarnej. Dziękujemy za waszą służbę - mówił podczas przekazania sprzętu Mateusz Bukowski, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.   

Zestawy Ratownictwa Medycznego PSP R1 to sprzęt dla straży zarówno państwowej, jak i ochotniczej. Z jego pomocą możliwe jest udzielenie pierwszej pomocy medycznej osobom poszkodowanym na miejscu zdarzenia.

Zawartość zestawu pozwala na wykonanie zadań zgodnie z procedurami ratowniczymi. Często to właśnie OSP jako pierwsze pojawiają się na miejscu zdarzenia – jeszcze przed przyjazdem ratowników medycznych. W zestawie znajduje się osprzęt m.in.: pozwalający na zabezpieczenie dróg ochronnych, do zapewnienia komfortu termicznego osoby poszkodowanej, do unieruchomienia złamań i zwichnięć, do prowadzenia oddechu wspomaganego lub kontrolowanego, umożliwiający opatrywanie ran, oparzeń i tamowanie krwotoków.

- Jednostka z Gołuchowa jest bardzo ważna, to właśnie ona wypełnia lukę pomiędzy Kaliszem a Pleszewem. Mamy dwa samochody, myślimy o trzecim, ale póki co nie ma miejsca. Dziękujemy bardzo za to wsparcie, które dziś otrzymaliśmy - mówił wójt Gołuchowa Marek Zdunek.

Strażakom ochotnikom za ich służbę dziękowała obecna na uroczystości Minister Rodziny i Polityki Społecznej  -  Marlena Maląg.

- Takie spotkanie jak dziś jest okazją do podziękowań za to co robicie każdego dnia dla bezpieczeństwa tej gminy, ale też bezpieczeństwa Polski. Druhowie ochotnicy są zaangażowani we wszyskie wydarzenia, które dotknęły Polskę od nawalnic, poprzez pandemię aż do działań związanych z pomocą uchodźcom. Dlatego tak ważne jest, aby pomoc, która jest do was kierowana była jak najbardziej adekwatna do potrzeb. Stąd m.in. ustawa gwarantująca dodatek ratowniczy dla tych druhów strażaków , którzy określony czas sprawowali służbę. Ale też staramy się, aby zabezpieczyć was w coraz lepszy sprzęt  - mówiła w Gołuchowie Marelna Maląg. 

Słów uznania nie szczędził też minister Jan Dziedziczak. 

- Ten sprzęt dziś przekazywany jest bardzo przydatny i cenny, ale domyślam się, że najważniejsza jest dla was nowa remiza. W tym miejscu dziękuje panu wójtowi za złożenie wniosku na przebudowę tego budynku w ramach programu rządowego "Polski Ład". (...) Jest bardzo prawdopodobne, że uda się te środki wyasygnować. (...) Nie chcę zapeszać, bo decyzje będą ogłoszone na przełomie maja i czerwca, ale kto wie czy na wasze 140-te urodziny nie będziemy świętować w nowej remizie - mówił Jan Dziedziczak. 

W uroczystości udział wzięli  również:  poseł Tomasz Ławniczak, radny sejmiku województwa wielkopolskiego  Andrzej Plichta, zastępca komendanta powiatowego PSP w Pleszewie Waldemar Barański, działacz Prawa i Sprawiedliwości struktur gminnych  Czesław Szymoniak.

Na zakończenie nie zabrakło podziękowań , które w imieniu druhów strażaków złożył prezes OSP Gołuchów dh Marcin Kaźmierczak. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy