Reklama

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Pleszewie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wielkopolscy strażacy mieli dziś swoje święto. Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka odbyły się w tym roku w Pleszewie.

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Pleszewie rozpoczęła msza św., odprawiona przez biskupa kaliskiego Damiana Bryla - w intencji strażaków i służby pożarniczej - w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Pleszewie. Po mszy świętej strażacy przemaszerowali w towarzystwie orkiestry dętej na plac apelowy dawnej jednostki wojskowej w Pleszewie. 

To tam odbyła się główna część uroczystości. Do Pleszewa poza zaproszonymi gośćmi wśród których nie zabrakło parlamentarzystów i samorządowców zjechało 26 pocztów sztandarowych z całego województwa, a podczas uroczystości awansowano ponad 200 osób.

Pleszew. Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka

Kulminacyjnym punktem Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka w Pleszewie było nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie. Chorągiew to dar od mieszkańców regionu, ufundowany z okazji 30-lecia istnienia jednostki. Wyraz społecznego podziwu, szacunku i wdzięczności.

- Strażacy z Pleszewa są dziś doskonale wyposażeni i znakomicie wyszkoleni. Wręczony dziś sztandar symbolizuje ich bogatą chlubną przeszłość i współczesne, wybitne dokonania. Jest znakiem, który podczas uroczystych okazji, wolnych od codziennych bieżących spraw i rutyny, przypomina o wartościach, jakim ślubuje i dochowuje wierności każdy strażak w Polsce: być ofiarnym  i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia nawet z narażeniem życia - mówił wojewoda wielkopolski, Michał Zieliński.

Akt ufundowania sztandaru odczytał przewodniczący Komitetu Honorowego starosta Maciej Wasielewski. Fundatorzy dokonali symbolicznego wbicia ozdobnych gwoździ pamiątkowych, a sztandar poświęcili kapelani wielkopolskich oraz pleszewskich strażaków księża Mateusz Drob i Tadeusz Pietrzak.

Starosta Maciej Wasielewski przekazał sztandar zastępcy Komendanta Głównego PSP nadbrygadierowi Arkadiuszowi Przybyle. Ten Komendantowi KP PSP w Pleszewie, z kolei  brygadier Roland Egiert pocztowi sztandarowemu w składzie: kapitan Waldemar Sawada (dowódca), aspirant Grzegorz Wawrzyniak (sztandarowy) i ogniomistrz Mateusz Grabarek (asystujący).

 -  Sztandar jest czymś wyjątkowym i dziś Komenda  Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie już ten sztandar ma. Będziecie oddawać mu część i będzie towarzyszył waszej służbie. Życzę wam, aby św. Florian miał was w opiece i abyście jak najlepiej realizowali wasze działania, bo w waszym działaniu człowiek jest najważniejszy – mówiła Marlena Maląg, Minister Rodziny i Polityki Społecznej. 

W podobnym tonie wypowiadał się poseł Jan Mosiński i inni goście. 

 - Sztandar symbolizuje największe wartości: bohaterstwo, męstwo, odwagę. Dodałbym do tego jeszcze miłość bliźniego – mówił poseł Mosiński. 

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. Odznaczenia 

Podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka w Pleszewie wręczono również medale i odznaczenia zasłużonym strażakom. 

W grupie nagrodzonych znaleźli się również funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie:

  • bryg. Roland Egiert otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi;
  • bryg. Waldemar Barański otrzymał dyplom Komendanta Głównego;
  • kapitan Paweł Mimier otrzymał awans służbowy na stopień starszego kapitana;
  • młodszy kapitan Waldemar Sawada otrzymał awans służbowy na stopień kapitana;
  • starszy aspirant Przemysław Ostrowski otrzymał awans służbowy na stopień aspiranta sztabowego;
  • aspirant Mariusz Glapa otrzymał awans służbowy na stopień starszego aspiranta;
  • młodszy ogniomistrz Łukasz Andrzejczak otrzymał awans służbowy na stopień ogniomistrza;
  • młodszy ogniomistrz Michał Nowacki otrzymał awans służbowy na stopień ogniomistrza;
  • młodszy ogniomistrz Mateusz Wyduba otrzymał awans służbowy na stopień ogniomistrza.
Pamiątkowe medale otrzymali również m.in. burmistrz MiG Pleszew Arkadiusz Ptak i starosta Maciej Wasielewski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy