Reklama

Sztandarowe odmiany kukurydzy na kiszonkę

Opublikowano:
Autor:

Sztandarowe odmiany kukurydzy na kiszonkę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jakie odmiany kukurydzy na kiszonkę dają najlepsze wyniki? Między innymi tego dowiedzieliśmy się na spotkaniu polowym w Pawłowicach, poświęconym kukurydzy na kiszonkę, które odbyło się 5 września.

Pokazy odmian rozpoczęły się od firmy Maisadour, którą reprezentował Andrzej Loster. Przedstawił on zgromadzonym najnowszą odmianę oferowaną przez jego firmę, mianowicie MAS 20.S - Odmiana ta pierwotnie przeznaczona była na ziarno, jednak została przemianowana na produkcję kiszonki – powiedział przedstawiciel. Charakteryzuje się ona dobrze zaziarnionym kolbami, rośliny są bardzo duże, dobrze ulistnione, z szerokimi i mocnymi liśćmi. Doskonała na słabsze stanowiska, odporna na niedobory wody, posiadająca dobrą strawność. Średnio- wczesna – FAO 230.

Następnie swoją odmianę zaprezentowali przedstawiciele firmy Limagrain. Rolnicy mieli okazję zobaczyć odmianę: G 30.360. Jest to roślina wysoka, posiada szeroki, mocny liść, charakteryzuje się podwyższoną strawnością włókna, przeznaczana typowo na wysokoenergetyczną kiszonkę. Powstała ona w wyniku programu prowadzonego przez firmę Limagrain, mającego na celu podwyższenie strawności włókna w kiszonce z kukurydzy. Projekt, który pierwotnie nazywany był- Animal Nutrition, obecne został przemianowany na Milk Plus.

Po tych pokazach przyszedł czas na firmę Syngenta, której przedstawiciele zaprezentowali odmianę Sycampona. Cechuje ją wysoka zdrowotność, bardzo duża zawartość suchej masy, do 225 dt/ha. Odmiana zalecana na wszystkie stanowiska, charakteryzuje się wigorem wiosennym. Przedstawiciele zwrócili uwagę na ochronę herbicydowa środkiem Lumax, stosowaną zaraz po siewie oraz Nikosulfuronem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE