Reklama

„To najciemniejsze miejsce w Kościelnej Wsi!”

Opublikowano:
Autor:

„To najciemniejsze miejsce w Kościelnej Wsi!” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Kościelna Wieś. Gmina Gołuchów. - Dzieci idą i wracają ze szkoły po ciemku. Tam trzeba koniecznie zrobić oświetlenie! - apeluje radny Paweł Mielcarek. O co chodzi? O ciemności na odcinku między krajową dwunastką a ul. Lotniczą w Kościelnej Wsi.

 

Sprawa oświetlenia niewielkiego odcinka od głównej drogi przebiegającej przez wieś do ul. Lotniczej dotyczy ok. 25 gospodarstw znajdujących się w okolicy.

- Teraz jak dzieci wstają do szkoły o 7.00 to jest ciemno. Podobnie jak z tej szkoły wracają. Sprawa oświetlenia pomiędzy Agro-Rami a ul. Lotniczą jest bardzo ważna - apelował podczas ostatniej sesji rady gminy radny Paweł Mielcarek.

Jak dodawał, mimo, że chodzi o odcinek tuż przy głównej drodze, jest tam niebezpiecznie. - Uważam, że to najciemniejsze miejsce w Kościelnej Wsi. Trzeba się do tego przyłożyć - zaznaczał wprost rajca.

Wójt gminy zna sprawę i przyznaje: inwestycja z pewnością jest potrzebna.

- Będziemy teraz dyskutować przy okazji budżetu na kolejny rok o inwestycjach, jednak mogę uprzedzić, że zaproponuję takie dłuższe oświetlenia na terenie gminy, także w innych częściach jak np. z Krzywosądowa do Żychlina. Resztę także - w miarę możliwości środków - komentował włodarz Gołuchowa.

- Uzasadnienie tej inwestycji jest jednak całkowite, odkąd jest tam chodnik jest nieco lepiej, ale i tak na pewno jest to wskazane - zaznaczał na koniec wójt.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE