Reklama

Reklama

Turniej Pierwszej Pomocy ze służbami ratunkowymi [FOTO]

Opublikowano: ndz, 11 paź 2020 12:46
Autor:

Turniej Pierwszej Pomocy ze służbami ratunkowymi [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Sześć szkół podstawowych wzięło udział w I Powiatowym Turnieju Pierwszej Pomocy ze służbami ratunkowymi, który odbył się w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie.

 

Zadania, które postawiono przed młodymi zawodnikami nie były proste, ale jak podkreślali organizatorzy najważniejsza była dobra zabawa. 

 

Każda drużyna musiała rozwiązać test wiedzy teoretycznej oraz wykonać zadania na czterech stacjach przygotowanych przez zespół ratownictwa medycznego, WOPR Gołuchów, OSP Gołuchów oraz policję.

 

- To wy młodzi jesteście nasza przyszłością - mówił Dominik Kołaski,  ratownik medyczny, pomysłodawca turnieju. 

 

Najwięcej punktów i pierwsze miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Choczu. Drugie przypadło Zespołu Szkół Publicznych nr 1, a trzecie Szkole Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich. We wspólnej zabawie uczestniczyli również uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Twórców Ludowych w Kuczkowie, Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kwileniu oraz Zespołu Szkół Publicznych w Lenartowicach.

 

 Dziękuję wszystkim, którzy znajdują i poświęcają swój wolny czas, aby taką imprezę przygotować, zwłaszcza Dominikowi Kołaskiemu  - mówił Błażej Górczyński, prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego, który wręczał nagrody wspólnie z wicestarostą Damianem Szwedziakiem.

 

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

test z wiedzy teoretycznej – ZSP nr 1 w Pleszewie;

stacja WOPR - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Twórców Ludowych w Kuczkowie;

stacja OSP – Zespół Szkół Publicznych w Lenartowicach;

stacja zespołu ratownictwa medycznego - Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Choczu;

stacja policji - Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Kwileniu.

 

Impreza była doskonałą okazją aby zaprezentować dwa fantomy, na których będzie mogła ćwiczyć młodzież.

 

Jechały do nas 40 dni ze Stanów Zjednoczonych. Kosztowały bardzo dużo pieniędzy - 30 tys. zł. Ten zakup nie byłby możliwy bez wsparcia Narodowego Instytutu Wolności czy Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Jeden fantom będzie służył ratownikom wodnym, drugi medycznym. Podstawowe i zaawansowane czynności ratujące życie mogą na nim ćwiczyć lekarze, pielęgniarki, ratownicy ale i uczniowie - podkreślał Kołaski. 

 

Turniej Pierwszej Pomocy ze służbami ratunkowymi dla II i III klas szkół podstawowych pod patronatem starosty pleszewskiego odbył się w ramach projektu "Akademia Aktywności" sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-20. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    WOPR

    Brawo Paweł Szcsepaniak , brawo WOPR Pleszew

  • rok temu | ocena +0 / -0

    Wopr

    Brawo Pawel Szczepaniak i WOPR Pleszew