Reklama

Uwaga! Wydano ostrzeżenie hydrologiczne

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Uwaga! Wydano ostrzeżenie hydrologiczne - Zdjęcie główne

foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości UWAGA! Przeczytaj komunikat ostrzegawczy dotyczący dzisiejszej pogody.

Meteorolodzy przewidują, że konsekwencją prognozowanych na dziś burz i opadów mogą być gwałtowne wzrosty stanów wody, a przy tym lokalne podtopienia.  Mogą one wystąpić dzisiaj między godziną 11:00 a 20:00.

Prognoza pochodzi z Biura Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu oraz Wydziału Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Poznaniu.

Zagrożenie dotyczy wskazanych wód: Warta górna do Poraja, Warta górna od Poraja do Liswarty, Liswarta, Warta górna od Liswarty do Zb. Jeziorsko, Oleśnica, Widawka, Grabia, Nieciecz, Warta środkowa od Zb. Jeziorsko do Rgilewki, Warta środkowa od Zb. Jeziorsko do Prosny, Warta środkowa od Rgilewki do Prosny, Ner, Rgilewka, Kiełbaska, Powa, Bawół, Wrześnica, Niesób, Łużyca, Prosna środkowa, Ołobok, Swędrnia, Prosna dolna, Noteć górna (kujawsko-pomorskie, łódzkie, opolskie, śląskie, wielkopolskie).

Jak wyjaśniają badacze:

W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach niekontrolowanych oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia. Na rzekach kontrolowanych stany wody mogą gwałtownie rosnąć osiągając lokalnie stan wody wysokiej z możliwością krótkotrwałego przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanego zjawiska wynosi 75 proc.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy