Reklama

W Czerminie rusza kontrola szamb i przydomowych oczyszczalni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay.pl

W Czerminie rusza kontrola szamb i przydomowych oczyszczalni - Zdjęcie główne

W Czerminie ruszają kontrole szamb i przydomowych oczyszczalni | foto pixabay.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Czerminie ruszają kontrole częstotliwości opróżniania szamb oraz osadników z przydomowych oczyszczalni ścieków.

Urzędnicy będą sprawdzać, czy właściciele nieruchomości wyposażonych w szamba lub przydomowe oczyszczalnie  wywiązują się z obowiązków, jakie nakłada na nich ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Co dokładnie będzie sprawdzane?

 -  Kontrola będzie polegała na  przedłożeniu umowy przez właściciela nieruchomości zawartej z przedsiębiorcą uprawnionym do opróżniania nieczystości ciekłych oraz okazaniu dowodów potwierdzających uiszczanie opłat za tę usługę (rachunki, faktury vat). Należy pamiętać, że posiadane rachunki muszą potwierdzać regularność wywozu szamba  – informują czermińscy urzędnicy.  

Nie masz umowy? Podpisz niezwłocznie

Osoby, które nie mają jeszcze podpisanych umów na opróżnianie zbiorników bezodpływowych, powinny to uczynić niezwłocznie.

 - Prosimy, aby każdy posiadacz szamba i przydomowej oczyszczalni ścieków zadbał  o rzetelne wywiązanie się z obowiązków na nim ciążących – apelują.

I przypominają, że usługę wywozu ścieków mogą wykonywać jedynie przedsiębiorcy posiadający zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych wydane przez wójta.

Na terenie gminy Czermin mogą to robić:

  • Zakład Gospodarki Komunalnej w Czerminie,
  • Przedsiębiorstwo Komunalne z Pleszewa,
  • firma „DAREKO” z Chocza 
  • WC SERWISz Kalisza. 
 

Ale to nie wszystko. Miejscowy urząd rozpoczął również aktualizację ewidencji zbiorników bezodpływowych znajdujących się na terenie gminy. Dlatego też mieszkańcy są proszeni o wypełnienie druku zgłoszenia o posiadanym zbiorniku bezodpływowym (szambie) lub przydomowej oczyszczalni ścieków.

Można go pobrać m.in. ze strony internetowej urzędu gminy Czermin i złożyć bezpośrednio w miejscowym urzędzie, u sołtysa danej wsi lub wysłać pocztą na adres  Czermin 47, 63-304 Czermin. Trzeba to zrobić do  31 marca. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy