Na spotkaniu, które odbyło się w ramach projektu „Biblioteczna Lokomotywa. Para Buch! Książka w Ruch!” i współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Pleszewie, rodzice oraz opiekunowie dzieci mogli się dowiedzieć czym jest wczesna diagnoza, z jakich kroków się składa oraz do jakich poradni i specjalistów zgłosić się z dzieckiem po pomoc. Psycholog Iwona Haak-Michałowicz omawiała korzyści wynikające z wprowadzenia wczesnej diagnozy, w tym szybką terapię i poprawienie jakości życia dziecka.
Autyzm jest diagnozowany od lat 80. XX wieku, ale dziś kryteria rozpoznania obejmują znacznie szerszą grupę osób. Dużą rolę odgrywa tu rozwój nauki, dostęp do wiedzy i wykwalifikowanych specjalistów, a także - coraz większa świadomość społeczna.
„Ważne jest obserwowanie rozwoju małego dziecka, a także dostrzeganie potencjalnych nieprawidłowości. Jeżeli obserwujecie państwo niepokojące objawy w rozwoju waszego dziecka zachęcamy do kontaktu z poradnią” - czytamy na stronie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pleszewie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.