Reklama

W przyszłym roku usuną składowisko w Pieruchach

Opublikowano:
Autor:

W przyszłym roku usuną składowisko w Pieruchach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Gmina Czermin. W 2018 roku powinny rozpocząć się roboty związane z rekultywacją składowiska odpadów znajdującego się w Pieruchach.

 

Inwestycja -jak zaznaczają władze gminy - choć kosztowna, musi być wykonana ze względu na obowiązujące przepisy. Na szczęście, będzie na to specjalne dofinansowanie.

- To zadanie będzie jednym z tych - nazwijmy to - kosztownych, ale „niewidocznych” - komentuje w rozmowie z „Życiem Pleszewa” wójt Czermina Sławomir Spychaj.

- Trochę szkoda, bo moim zdaniem składowisko mogło funkcjonować jeszcze przez dłuższy czas - zapełnione jest bowiem tylko w połowie. No, ale zmiana prawa swego czasu spowodowała, że po prostu trzeba to w końcu zrobić - dodaje włodarz.

Jak się dowiedzieliśmy rekultywacja terenu w Pieruchach powinna rozpocząć się już w nowym roku, będzie ona finansowana z pieniędzy zewnętrznych - całość realizowana będzie wspólnie: przez gminę Czermin oraz ZGO w Jarocinie.

Wstępny koszt rekultywacji wynosi 300 tys. zł. Po uporządkowaniu teren trzeba będzie monitorować jeszcze przez ok. 30 lat.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE