Reklama

W roku 2021 nie będzie zebrań sołeckich i osiedlowych w Mieście i Gminie Pleszew

Opublikowano: śr, 13 sty 2021 21:00
Autor:

W roku 2021 nie będzie zebrań sołeckich i osiedlowych w Mieście i Gminie Pleszew - Zdjęcie główne

W roku 2020 połączono zebrania dwóch osiedli: „Jordanowskiego” i „Śródmieścia” w Pleszewie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zebrania sołeckie i osiedlowe w Mieście i Gminie Pleszew to właściwie tradycja. Co roku – w pierwszym kwartale roku – odbywały się cykliczne spotkania mieszkańców poszczególnych wsi i osiedli z burmistrzem i jego zastępcami. W tym roku – po raz pierwszy – nie odbędą się.

Zebrania osiedlowe i sołeckie w Mieście i Gminie Pleszew to stała część początku każdego roku. Mieszkańcy wszystkich wsi na terenie gminy oraz mieszkańcy wszystkich osiedli w Pleszewie mogą podczas zebrania nie tylko wysłuchać tradycyjnego „sprawozdania” burmistrza z minionego roku, ale również przedstawić swoje problemy, z którymi borykają się na co dzień.

 

A tych, jak wiadomo, nie brakuje. A to dziura w drodze, a to kłopoty z wywozem śmieci czy prośby o – mniejsze lub większe – inwestycje na danej wsi czy osiedlu. Frekwencja bywała różna – na niektóre spotkania przychodziły setki osób, inne odbywały się w skromnym gronie.

 

Nowa formuła zebrań osiedlowych i sołeckich w Mieście i Gminie Pleszew

Przypomnijmy: w roku 2020 zebrania sołeckie i osiedlowe Mieście i Gminie Pleszew po raz pierwszy odbyły się w nieco innej formie. Jak tłumaczył burmistrz Arkadiusz Ptak, wiele poruszanych na zebraniach kwestii - zwłaszcza w przypadku osiedli - powtarzało się, bo dotyczyły generalnie całego miasta.

W związku z tym postanowiono połączyć niektóre zebrania osiedlowe. Dzięki temu - jak wynikało z ubiegłorocznego harmonogramu - wszystkie spotkania skończyły się wcześniej niż bywało to w latach poprzednich.

 

Nie będzie zebrań osiedlowych i sołeckich w Mieście i Gminie Pleszew

W tym roku – niestety – po raz pierwszy od lat – wspomniane zebrania nie odbędą się. Dlaczego? Powód jest oczywisty – obecna sytuacja w Polsce.

– W związku z obecną sytuacją epidemiczną w Polsce i obostrzeniami z nią związanymi, informuję, że coroczne zebrania wiejskie i osiedlowe z udziałem burmistrza oraz jego zastępców nie odbędą się – informuje w piśmie skierowanym do wszystkich sołtysów i przewodniczących osiedli Arkadiusz Ptak.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy