Reklama

Ważna informacja dla seniorów w Pleszewie. To pudełko może uratować życie!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: arch. UMiG Pleszew

Ważna informacja dla seniorów w Pleszewie. To pudełko może uratować życie! - Zdjęcie główne

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pleszewie prowadzi akcję „Pudełko Życia”. Skierowana jest do osób starszych lub samotnych mieszkających na terenie Miasta i Gminy Pleszew, które zmagają się z przewlekłymi chorobami, mogącymi stanowić zagrożenie dla ich życia. | foto arch. UMiG Pleszew

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pleszewie prowadzi akcję „Pudełko Życia”. Skierowana jest do osób starszych lub samotnych mieszkających na terenie Miasta i Gminy Pleszew, które zmagają się z przewlekłymi chorobami, mogącymi stanowić zagrożenie dla ich życia.

"Pudełko Życia" - to ogólnopolska inicjatywa, skierowana głównie do osób przewlekle chorych, starszych i samotnych, która pozwala zdecydowanie ułatwić i usprawnić ewentualną interwencję służb medycznych.

"Pudełko Życia w Pleszewie"

Wszystko polega na umieszczeniu w domowej lodówce specjalnego opakowania - wspomnianego "Pudełka Życia", w którym znajduje się karta informacyjna, zawierająca potwierdzone przez lekarza rodzinnego dane, które stanowią niezbędne źródło informacji dla ratowników medycznych np. o alergiach, chorobach, zażywanych lekach i innych ważnych sprawach dotyczących stanu zdrowia posiadacza pudełka. Znajdą się tam również inne istotne informacje takie jak np. dane kontaktowe lekarza rodzinnego czy osób najbliższych, które należy poinformować w przypadku interwencji służb ratowniczych.

W Pleszewie trwa akcja rozdawania wspomnianych pudełek - za darmo. Wszystko nadzoruje Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

– Takie pudełko wraz z wypełnioną kartą senior musi umieścić w lodówce w widocznym miejscu. Taki sprzęt bowiem każdy w domu posiada. Na zewnętrznej stronie drzwi lodówki natomiast trzeba umieścić naklejkę informującą o pudełku – wyjaśnia Dominika Frencel, szefowa MGOPS w Pleszewie.

Jak otrzymać darmowe "Pudełko Życia" w Pleszewie?

„Pudełko Życia” dla każdego pleszewskiego seniora jest bezpłatne. By je otrzymać, należy się zgłosić bezpośrednio do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pleszewie, który znajduje się przy ul. Słowackiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy