Reklama

WOPR Gołuchów i OSP Chocz na wielkim pikniku służb w Kobylej Górze [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Kobylej Górze (powiat ostrzeszowski) odbył się największy w Polsce piknik służb ratowniczych pn. Akademia Ratownicza RENEGADE/SAREX-23. Wzięli w nim udział przedstawiciele naszego powiatu.

Do Kobylej Góry przyjechało w niedzielę – 21 maja – około 40 różnych formacji ratowniczych. Głównym celem wydarzenia, organizowanego przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych im gen. B. Kwiatkowskiego, było zaprezentowanie poszczególnych służb jako elementów systemu bezpieczeństwa państwa do przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym. 

Ratownicy wzięli udział w różnego rodzaju ćwiczeniach, które mogli obserwować zgromadzeni. Przeprowadzano m.in. symulację podjęcia poszkodowanych przy pomocy śmigłowca Mi-8 (ASAR) czy działań na akwenie.

Na miejscu obecna była też reprezentacja powiatu pleszewskiego - OSP Chocz oraz WOPR Gołuchów. 

- Była to świetna okazja do doskonalenia własnych umiejętności oraz współpracy pomiędzy służbami ratowniczymi – podsumowuje swój udział w manewrach OSP Chocz.

Delegacja WOPR Gołuchów liczyła ok. 80 osób.  

- Dziękujemy uczestnikom Klubu Małego i Młodego Ratownika, ich rodzicom i ich najbliższym, ratownikom medycznym, wodnym, członkom WOPR-u Gołuchów, Pleszewskiemu Centrum Medycznemu, Dżaba kajak 365, Grzegorzowi Balickiemu, Waldemarowi Gajnemu i OSP Chocz – za zaangażowanie, pomoc i współpracę. Dziękujemy też organizatorom - za zaproszenie i przygotowanie wydarzenia, które zwraca uwagę na to, jak ważna jest współpraca służb ratunkowych - podkreśla Dominik Kołaski, prezes WOPR Gołuchów.

W ramach wydarzenia przygotowano wiele atrakcji. Poza pokazami ratowniczymi, pożarniczymi czy antyterrorystycznymi zorganizowano warsztaty, konkursy oraz zabawy dla dzieci. W sumie w pikniku wzięło udział kilka tysięcy osób. 

Warto dodać, że przedsięwzięcie było częścią ćwiczeń taktyczno-specjalnych RENEGADE/SAREX-23, które odbywają się w całym kraju od 17 do 26 maja.
Jego współorganizatorami byli: Akademia Kaliska, Gmina Kobyla Góra, Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych, Komenda Główna Policji, Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości, Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa SAR, Wodna Służba Ratownicza oraz Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Nocny Tropiel RENEGADE/SAREX.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy