Reklama

Strażacy ochotnicy z Chocza podsumowali 2022 rok [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Strażacy z OSP Chocz mają za sobą walne zabranie sprawozdawcze, na którym podsumowali swoje ubiegłoroczne działania

Kilka dni temu odbyło się walne zabranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej z Chocza. Na nim ratownicy podsumowywali swoją aktywność w 2022 r. Do miejscowej remizy przybyło wielu ważnych gości, m.in. burmistrz gminy Chocz Marian Wielgosik, przewodnicząca rady miejskiej Anna Kruk-Wróblewska oraz zastępca komendanta powiatowego PSP bryg. Waldemar Barański. 

Wyjeżdżali ponad 60 razy

OSP Chocz liczy obecnie 42 członków. Łącznie do akcji ratowniczo-gaśniczych w 2022 roku jednostka wyjeżdżała 67 razy, w tym: 37 razy do pożarów i 30 do likwidacji miejscowych zagrożeń. Straż odnotowała 51 tzw. wyjazdów gospodarczych. Poza gminą interweniowała - 5 razy.

Dla druhów miniony rok był też czasem doskonalenia swoich umiejętności, o czym pisaliśmy na naszym portalu

- Odbyliśmy łącznie 12 szkoleń i ćwiczeń. Ćwiczyliśmy ratownictwo wodne i techniczne - głównie po otrzymaniu nowego zestawu hydraulicznego zasilanego elektrycznie. Nasi druhowie przechodzili recertyfikację z KPP. Uczestniczyliśmy także w ćwiczeniach z ewakuacji obozu harcerskiego przy pomocy łodzi ratowniczej na jeziorze Gołuchowskim – wylicza Piotr Woldański prezes OSP.

Strażacy wspierali również organizatorów festynów charytatywnych. Poza tym w minionym roku zorganizowali drzwi otwarte w swojej remizie, na które przybyło - 120 przedszkolaków z Chocza.

Wyróżnienia i nowy sprzęt dla OSP Chocz

Spotkanie sprawozdawcze było okazją do nagrodzenia ratowników za ich oddaną pracę. Naczelnik OSP Radosław Kubsik dokonał wyróżnienia trzech strażaków ratowników – Huberta Jędrzejaka, Piotra Woldańskiego i Tomasza Rogackiego - za zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy oraz wysokie wskaźniki wyjazdowości do zdarzeń. 

Podczas spotkania do remizy trafił też nowy sprzęt, który został sfinansowany z budżetu gminy, w tym m.in. w ramach funduszu sołeckiego miasta Chocz. Wyposażenie jednostki powiększyło się o m.in. aparaty oddechowe, butle kompozytowe, maski, rękawice i nosze ewakuacyjne. 

- Jest to sprzęt, który stanowi uzupełnienie normatywu wyposażenia jednostki w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym (KSRG – dop. red) i pochodzi ze środków budżetu gminy Chocz. Dziękujemy mieszkańcom, którzy głosowali na zebraniu sołeckim za środkami dla naszej OSP. Dziękujemy za wszelką pomoc od wszystkich, którzy nas wspierali – pisze Piotr Woldański, prezes chockiej OSP. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy