Reklama

Wspaniała akcja nad zalewem w Gołuchowie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niezwykłą akcję nad zalewem zorganizowali ratownicy WOPR Gołuchów i strażacy.

25 lipca przypada Światowy Dzień Zapobiegania Utonięciom. Z tej okazji na terenie Gołuchowskiego Ośrodka Turystyki i Sportu ratownicy wodni z WOPR Gołuchów wspólnie ze strażakami ochotnikami z OSP Gołuchów oraz OSP KSRG Pleszew zorganizowali akcję profilaktyczną na temat bezpieczeństwa na obszarach wodnych.

- Podczas spotkania profesjonaliści przy wsparciu Małych i Młodych Ratowników edukowali wypoczywających na plaży na temat pierwszej pomocy, ratownictwa wodnego, bezpieczeństwa przeciwpożarowego - opowiada prezes WOPR Gołuchów, Dominik Kołaski. 

Dodatkową atrakcją była możliwość zobaczenia z bliska wyposażenia osobistego oraz sprzętu ratowników wodnych, ratowników medycznych i strażaków ochotników. 

Wzruszającym momentem było utworzenie przez Małych i Młodych Ratowników wspólnie z plażowiczami łańcucha życia. 

 - Dziękujemy obecnym osobom za to, że nie bały się ćwiczyć i współpracować z nami, bo to od nas wszystkich zależy powodzenie każdej akcji ratunkowej - dodaje Kołaski. 

Spotkanie odbyło się w ramach projektu pn. „Pasja – Zaangażowanie – Ratowanie życia ludzkiego" realizowanego przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju w Pleszewie sfinansowanego ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy