Reklama

XXI Dni Ogrodnika w Gołuchowie. Wręczyli statuetki „Wzorowy Ogrodnik” [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na terenie Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie odbyła się 21. edycja Dni Ogrodnika.

Dni Ogrodnika w Gołuchowie to dwudniowa branżowa impreza, która jest doskonałą okazją do skorzystania z bezpłatnych konsultacji z naukowcami i praktykami w dziedzinie ogrodnictwa, ale także zdobycia fachowej wiedzy.

W tym roku na terenie OKL w Gołuchowie zorganizowano liczne konferencje i seminaria. Imprezę zaplanowano w sumie na dwa dni - sobotę i niedzielę.

XXI Dni Ogrodnika w Gołuchowie

Wszyscy zainteresowani mogli m.in. poznać tajniki w zakresie ochrony roślin, zwalczania chorób, pielęgnacji czy agrotechniki.

Na miejsu można było poznać także projekty realizowane przez Instytut Ogrodnictwa – Państwowy Instytut Badawczy w Skierniewicach oraz zobaczyć praktyczne zastosowanie platformy eDWIN, współtworzonej przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Targi są doskonałą okazją dla ogrodników i rolników do zapoznania się ofertami firm branżowych, a także integracji w środowisku.

- Nasze przedsięwzięcie wspierają swoją obecnością wykwalifikowani doradcy, praktycy, badacze oraz naukowcy, z którymi odwiedzający mogą się skonsultować w trakcie trwania targów. Organizowane są liczne konferencje oraz seminaria. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie - opisywali organizatorzy, czyli Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Stowarzyszenie Nowoczesny Ogrodnik, Stowarzyszenie Producentów Pomidorów i Ogórków pod Osłonami i Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie. 

W sobotę - podczas pierwszego dnia targów poza wystawami i konsultacjami odbyła się także gala i wręczenie tytułów "Wzorowy Ogrodnik".

Dni Ogrodnika w Gołuchowie. Wręczyli tytuły "Wzorowy Ogrodnik"

Jak podkreślał podczas gali profesor Andrzej Komosa, przewodniczący kapituły, tytuł "Wzorowy Ogrodnik" nie dotyczy tylko obecnego roku, ale jest podsumowaniem całej działalności.

- To jest wyróżnienie na całe życie - mówił prof. Andrzej Komosa. 

Jak zaznaczał z kolei Stanisław Zabarski, dyrektor Dni Ogrodnika, wyróżnione osoby są dziś w czołówce w swojej dziedzinie.

- Są to osoby obdarzone ogromną charyzmą, pracowite i pomysłowe. Należą do europejskiej, a nawet światowej czołówki w swojej dziedzinie - zaznaczał Stanisław Zabarski, dyrektor Dni Ogrodnika

Oto osoby wyróżnione statuetką "Wzorowy Ogrodnik":

  • Maciej Mularski - za działalność społeczną na rzecz środowiska ogrodniczego
  • Kamila i Karol Janasowie - za działalność na rzecz ochrony środowiska naturalnego
  • Beata i Andrzej Walczakowie - za wynalazczość w dziedzinie ogrodnictwa
  • Damian i Paweł Chrzan - za propagowanie i uprawę pomidorów o najwyższej jakości i wyjątkowych walorach smakowych.
 

Podczas gali wyróżniono także oficjalnie Marka Lewandowskiego, właściciela specjalistycznego gospodarstwa zielarskiego, który podczas poprzedniej edycji nie mógł osobiście odebrać statuetki.

Podziękowania trafiły także na ręce Stanisława Zabarskiego, dyrektora Dni Ogrodnika. Dyrektor WODR Jacek Sommerfeld podziękował mu za jego działania na rzecz ogrodnictwa.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy