Pleszewska jednostka wojskowa zlikwidowana została w 1993 r. Związani z nią niegdyś żołnierze oraz pracownicy cywilni podtrzymują jednak pamięć o instytucji - i co dwa lata, w październiku, organizują zjazd koleżeński. To wyjątkowa okazja do spotkania dawnych współpracowników - mieszkających dzisiaj w różnych zakątkach Polski - ale też wspólnego uczczenia tych, którzy odeszli.
Zjazd byłych żołnierzy 20 Pułku Artylerii Przeciwpancernej w Pleszewie
Taki zjazd – dziesiąty już w historii - odbywa się dzisiaj w Pleszewie. Najpierw jego uczestnicy zgromadzili się pod Pomnikiem Żołnierskiej Chwały 70 Pp i 20 Pappanc, gdzie zostali powitani przez płk. Floriana Siekierskiego.Poza byłymi pracownikami pułku na miejsce przybyli też: zastępca burmistrza miasta i gminy Pleszew Andrzej Jędruszek, przewodnicząca rady miasta i gminy Pleszew Adela Grala-Kałużna, starosta pleszewski Maciej Wasielewski, przewodniczący rady powiatu Marian Adamek, prezes firmy Spomasz Pleszew Tadeusz Rak (również były żołnierz 20 Pułku Artylerii Przeciwpancernej w Pleszewie), starszy Bractwa Kurkowego w Pleszewie Teofil Fengier, dyrektor Centrum OHP Krystian Piasecki, prezes głównego zarządu Stowarzyszenia Polskich Artylerzystów płk. Roman Kłosiński.
Zjazd byłych żołnierzy w Pleszewie. Kwiaty i zawody strzeleckie
Pod pomnikiem tradycyjnie złożono kwiaty. Ważnym punktem programu było też złożenie wiązanek pod pomnikiem Powstańca Wielkopolskiego na rynku.To jednak nie był koniec wydarzenia. Po południu odbyły się zawody strzeleckie, uroczysty obiad oraz wystawa kronik 20 pappanc i pamiątek z dotychczasowych zjazdów.
ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z ROZPOCZĘCIA ZJAZDU
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.