Reklama

Zlikwidowali wejściówki dla mieszkańców. Dlaczego?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy gminy Gołuchów nie będą mogli już za darmo zwiedzać obiektów muzealnych miejscowego Ośrodka Kultury Leśnej. Dlaczego? – pytała jedna z radnych - Agnieszka Rupiczak.

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie wprowadził zmiany w opłatach za zwiedzanie obiektów muzealnych. - Zlikwidowano bezpłatny wstęp do muzeów w jednym dniu tygodnia oraz bezpłatny wstęp dla mieszkańców Gołuchowa? Dlaczego? – zastanawiała się radna, Agnieszka Rupiczak, kierując swoje pytanie do wójta.

Ten odbił piłeczkę tłumacząc, że OKL samodzielnie ustala zasady obsługi ruchu turystycznego, w tym dni z bezpłatnymi wstępami.

- Nadmienię, że przy organizacji wydarzeń dla mieszkańców naszej gminy OKL zawsze jest otwarte na współpracę – ocenił wójt, Marek Zdunek.

Dlaczego zlikwidowano bezpłatne wejściówki dla mieszkańców i bezpłatny wstęp w jednym dniu tygodnia dla pozostałych?

- Mieliśmy w tamtym roku kontrolę NIK pod kątem wydatkowania funduszu leśnego. I wskazano nam, które obszary możemy, a których nie możemy finansować – odpowiedziała radnej Ewa Jedlikowska, dyrektor  Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.

I dodała.

- Finansowanie, o które prosiła radna – czyli bezpłatne wejściówki dla mieszkańców gminy – nie może być przez nas finansowane.

Ośrodek Kultury Leśnej w Głuchowie podlega bezpośrednio pod Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych w Warszawie.

- Naszym głównym celem jest ochrona dziedzictwa lasów, jak również ochrona tożsamości i tego wszystkiego, co jest związane z polskością  i patriotyzmem  - tłumaczyła Ewa Jedlikowska.

Finansowania ulg dla mieszkańców w statucie OKL-u zwyczajnie nie ma.

- Nie mówię, że nie podejmę tego tematu. (…) Ale u nas jest tak, ja podejmuję tzw. inicjatywę - czyli zwracam się do dyrektora generalnego, przedstawiam mu jak wygląda sprawa związana z porozumieniami - i w tym momencie  dyrektor generalny w porozumieniu z ministrem środowiska wydaje zgodę na dany obszar, który jest poza statutem. A ulga dla mieszkańców jest poza statutem – zaznaczyła szefowa OKL-u.

Deklaruje też, że zarówno dla niej, jak i całego OKL-u współpraca z mieszkańcami i lokalnym samorządem - to jeden z priorytetów.

- Jesteśmy bardzo otwarci, na wszelkie inicjatywy, nasze organizmy się przenikają. Musimy sobie pomagać, służyć wzajemnie – prezkonywała  Ewa Jedlikowska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy