Reklama

Zmiany nad zalewem w Gołuchowie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na gołuchowskiej plaży pojawiły się nowe pawilony gastronomiczne. Inwestycja – jak tłumaczy kierownictwo ośrodka - ma na celu uporządkowanie i ujednolicenie handlu w rejonie plaży.

Kompleks wypoczynkowy w Gołuchowie  położony jest wśród pięknych lasów nad 61 hektarowym jeziorem zaporowym. Sama miejscowość oferuje jednak znacznie więcej chociażby znany w całym kraju Zamek Książąt Czartoryskich czy Pokazowa Zagrodę dla Zwierząt. 

Zalew w Gołuchowie. Nowe pawilony

Sam Gołuchowski Ośrodek Turystyki i Sportu przygotowuje się do nowego sezonu. Ten rusza w maju. Na turystów czeka sporo zmian.

Jedną z nich są nowe pawilony gastronomiczne, które zostały postawione wzdłuż głównego deptaka. Rzeczywiście prezentują się okazale.

Przygotowanie nowej przestrzeni wraz z instalacją pochłonęło ok. 140 tysięcy złotych. Równolegle trwają intensywne prace nad rozbudową budynku recepcji.

– Obiekt zostanie rozbudowany i powiększony – mówi nam Paweł Mencel, kierownik GOTiS w Gołuchowie. 

Zalew w Gołuchowie. Równi i równiejsi?

Jak podkreśla szef ośrodka - powstanie nowych pawilonów gastronomicznych ma na celu  poprawę funcjonalności i estetyki, a także uporządkowanie i ujednolicenie handlu w rejonie plaży.

„Porządkowanie” rozpoczęło się od tego, że kilku osobom handlującym do tej pory na gołuchowskiej plaży nie przedłużono umów.

Otrzymaliśmy jedynie "suchą" informację, że umowa nie zostanie przedłużona i mamy rozebrać nasze punkty. Są wśród nas tacy, którzy na plaży handlują 30 lat, przykre to trochę – mówi nam jeden z dotychczasowych dzierżawców.

I pyta z żalem?

– Jak to jest, że niektórzy z nas musieli zrezygnować i rozebrać swoje punkty w które od lat inwestowaliśmy,  a inni zostali i nikt od nich tego nie wymaga? Są wśród nas równi i równiejsi?

Zalew w Gołuchowie. Zmiany i przetarg 

Jak się dowiedzieliśmy, umowy nie zostały przedłużone tylko tym nejemcom, z którymi zawarte zostały na rok czasu.

– To są trzy takie osoby. Umowy dzierżawców się zakończyły, bo były roczne i nie przedłużyliśmy ich – tłumaczy kierownik.

Dlaczego pozostałych dzierżawców nie dotknęły te zmiany?

– W pozostałych przypadkach był ogłoszony przetarg na dzierżawę terenu, to są nowe punkty, które powstawały. Umowy zostały zawarte na dłuższy okres i one jeszcze trwają. Tamte trzy umowy (roczne przyp.red.) to był stan zastany i co roku je odnawialiśmy z tymi dzierżawcami, teraz chcemy to uporządkować – przekonuje  kierownik GOTiS.

Kto będzie handlował w nowych pawilonach zlokalizowanych na gołuchowskiej plaży?

- Rozstrzygnie to przetarg, który ogłosimy prawdopodobnie na przełomie marca i kwietnia. Będzie pewnie cena wywoławcza, jeszcze tego nie ustaliliśmy. Każdy będzie mógł wziąć w nim udział. Osoby, które handlowały i nowe – zapowiada Paweł Mencel.  

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy