Reklama

Czy warto kupić kuchenkę indukcyjną w outlecie?

Opublikowano:
Autor:

Czy warto kupić kuchenkę indukcyjną w outlecie? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Wydatki na sprzęt AGD potrafią przytłoczyć. Gdy urządzasz mieszkanie od zera albo przeprowadzasz generalny remont, koszty mogą przyprawić o ból głowy. Jednym ze sposobów na oszczędności jest kupowanie sprzętów z outletu. Warto rozważyć taką opcję, zwłaszcza jeśli mowa o tak drogich urządzeniach, jak kuchenki indukcyjne. Czy to się opłaca? Wyjaśniamy!

Outlet AGD – co to znaczy?

Na wstępie warto wyjaśnić, czym jest właściwie outlet ze sprzętem AGD. Tego typu sklepy działają podobnie jak outlety odzieżowe. W sklepach z ubraniami można kupić produkty znanych marek w dużo niższych cenach tylko dlatego, że pochodzą z końcówek kolekcji i wyszły już z mody. Wciąż jednak jest to pełnowartościowy produkt bez żadnych uszkodzeń. W przypadku elektroniki jest podobnie.

Z jakiego powodu sprzęt AGD trafia do outletu?

Podobnie jak w przypadku odzieży, urządzenia gospodarstwa domowego wyprzedają się seriami, więc czasami do outletu trafiają po prostu ostatnie sztuki. To jednak nie jedyny powód. W outlecie znajdziesz także:

  • produkty z ekspozycji;
  • urządzenia noszące ślady użytkowania, wykorzystywane do testów, prezentacji produktów;
  • urządzenia pozbawione oryginalnego opakowania;
  • sprzęty pochodzące ze zwrotów.

Jeśli ma dla ciebie znaczenie, z jakiego powodu dany sprzęt trafił do outletu, możesz zapytać o to sprzedawcę. Niezależnie od tego, co sprawiło, że urządzenie znajduje się w outlecie, a nie w standardowym punkcie sprzedaży, pamiętaj, że zawsze będzie objęte gwarancją, a kupując dostaniesz paragon.

To główna różnica, która sprawia, że zakup AGD z outletu będziesz bezpieczniejszy niż zakup od osoby prywatnej sprzedającej sprzęt na portalu aukcyjnym albo za pośrednictwem grup w mediach społecznościowych czy aplikacji.

Jako kupujący masz zatem te same prawa, co przy zakupie w zwykłym sklepie. Warto więc otrzymać to samo, ale za mniejsze pieniądze!

Kuchenka indukcyjna w outlecie – o czym pamiętać przed zakupem?

Szukając kuchni indukcyjnej, na pewno zauważysz, że ceny tych urządzeń zdecydowanie przewyższają koszty zakupu kuchenki gazowo-elektrycznej. Nie ma jednak potrzeby, żeby z powodu dodatkowych kosztów z indukcji całkowicie rezygnować. Kuchnia indukcyjna niesie wiele korzyści, o których nie można zapominać. Przede wszystkim jest bezpieczna i łatwa w obsłudze. W nowoczesnych modelach pola grzejne aktywują się automatycznie po położeniu na nich garnka, moc grzania można regulować na wielu poziomach, a sąsiadujące ze sobą pola - łączyć w jedną strefę, jeśli chcesz usmażyć coś w bardzo dużym naczyniu. Dzięki temu, że pole magnetyczne podgrzewa dno naczynia nie ma tu płomieni jak w kuchence gazowej i co za tym idzie możliwości poparzenia. Pole grzejne nie nagrzewa się (jak w płycie ceramicznej) i bardzo łatwo zachować kuchenkę w czystości, bo powierzchnia jest płaska.

Kupując kuchenkę indukcyjną, możesz gotować łatwiej i szybciej. Jeśli zakup w outlecie ma w tym pomóc, to nie ma co się wahać!

Pamiętaj tylko, żeby przed zakupem dowiedzieć się jak najwięcej o konkretnym modelu, który udało Ci się znaleźć w niższej cenie. W związku z tym, że do outletów trafią raczej kuchenki indukcyjne sprzed kilku lat, zadanie będzie prostsze – na pewno w sieci są liczne recenzje i opinie od użytkowników ego sprzętu. Wczytując się w szczegóły, poznasz wszystkie wady i zalety każdej kuchenki.

Duży sprzęt AGD z outletu może być nawet 20-30% tańszy niż urządzenia o identycznych funkcjach dostępne w zwykłym sklepie. Jeśli uważasz się za osobę oszczędną, warto zastanowić się nad taką opcją.

A może nie masz pewności, czy na pewno zdecydować na zakup z outletu stacjonarnego? W tej sytuacji zawsze możesz sprawdzić kuchenki indukcyjne w MediaMarkt - oprócz sprzętów w regularnej sprzedaży, znajdziesz tam również modele outletowe dostępne online! Od upatrzonego sprzętu w dobrej cenie będzie cię dzieliło zaledwie kilka kliknięć myszką!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE