Reklama

Zajęcia artystyczne i edukacyjne dla dzieci w Pleszewie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Zajęcia artystyczne i edukacyjne dla dzieci w Pleszewie - Zdjęcie główne

Zajęcia artystyczne i edukacyjne dla dzieci w Pleszewie | foto pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Edukacja Nauka śpiewu, kodowania, a może kółko plastyczne albo teatr? Jakie zajęcia artystyczne i edukacyjne są organizowane w Pleszewie? Sprawdź!

Wybór zajęć dodatkowych dla dzieci - to zawsze nie lada wyzwanie dla rodziców. Z jednej strony chcemy, by nasza pociecha rozwijała się jak najlepiej, z drugiej nie powinny być one wybierane „na siłę”. Chodzi o stworzenie dziecku możliwości – do samorealizacji, do „odkrycia” ukrytych talentów, ale – przede wszystkim – do dobrej zabawy, która przerodzi się być może w przyszłości w pasję lub nawet coś więcej.

Dodatkowe zajęcia artystyczne i edukacyjne w Pleszewie

Na szczęście w Pleszewie i okolicy nie brakuje instytucji, które pozwalają na rozwój naszych dzieci. Możliwości są spore – od zajęć rozwijających talent plastyczny, muzyczny, poprzez zajęcia teatralne czy uczące programowania. Wspomniane zajęcia – poprzez dobrą zabawę – pozwalają zorganizować czas naszego dziecka po szkole, dzięki czemu nie tylko się czegoś nauczy, ale także pozna nowe środowisko.

Zajęcia dodatkowe pozwalają dostarczać wielu pozytywnych emocji. Pamiętajmy jednak – by przed wyborem – porozmawiać z dzieckiem, by dowiedzieć się, które aktywności samo chciałoby rozwijać. Warto też pamiętać o dopasowaniu zajęć dodatkowych do wieku naszej pociechy.

Poniżej prezentujemy zajęcia organizowane w Pleszewie:

ZAJEZDNIA KULTURY W PLESZEWIE

1. Akademia śpiewu (środy: 18.00 - 19.00)

Dzieci i młodzież mogą zapisać się do Akademii Śpiewu przy Zajezdni Kultury. Zajęcia wokalne w Akademii Śpiewu skierowane są do wszystkich chętnych, którzy pasjonują się muzyką, pragną realizować swoje zamiłowania, zainteresowania śpiewem, rozwijać się muzycznie. Odbywają się w siedzibie Zajezdni dwa razy w tygodniu - w grupach wiekowych (dzieci od lat 7 wzwyż). Podczas zajęć prowadzone są m.in. ćwiczenia z prawidłowej emisji głosu, ćwiczenia dykcji, praca nad interpretacją utworu. Można rozwijać swój słuch muzyczny, poczucie rytmu, wrażliwość na piękno muzyki, muzykalność poznawać różne gatunki muzyczne. Zajęcia są dostosowane do indywidualnych możliwości i predyspozycji wokalnych ucznia. Każda osoba zainteresowana nauką w Akademii Śpiewu odbędzie przesłuchanie z predyspozycji muzycznych.

2. Zajęcia teatralne (poniedziałki: 16.30 – 18.00, czwartki: 16.00 – 18.00)

W roku 2019 powstała przy Zajezdni Kultury młodzieżowa grupa teatralna, która ma już na swoim koncie projekt dwóch sztuk teatralnych - autorską inscenizację zawierającą elementy satyry - ,,Odpowiedź na śniadanie” oraz popularny dramat Gabrieli Zapolskiej, z połączeniem elementów świata współczesnego - ,,Moralność Pani Dulskiej - odpowiedź współczesna”. 

3. Scena & ruch sceniczny (piątki: grupa dziewcząt 18.00 – 19.00, grupa chłopców 19.00 – 20.00)

Zajęcia z ruchu scenicznego zakładają naukę poruszania się oraz zwiększenia świadomości ciała i bycia w przestrzeni. Elementami warsztatów będzie oswojenie uczestników z ruchem na scenie, świadome używanie ciała w interpretacji utworu oraz nauka technik pomagających w radzeniu sobie z tremą. Wszystko to po to, by nabrać świadomości ciała, wykorzystać je właściwie do pracy na scenie i nauczyć się wyrażania emocji poprzez ruch i gesty.

4. Magia Sztuki (środy: 16.00 – 17.30, czwartki: 15.00 – 16.30)

Zajęcia plastyczne dla dzieci od 6 do 10 lat. Podczas zajęć rozwijana jest wrażliwość wzrokowa, dotykowa i słuchowa, ponadto spostrzegawczość. Z założenia ma być to strefa komfortu dla uczestników zajęć. Zadania dostosowane do grupy są formą zabawy kolorem, kształtem, linią czy fakturą. 

5. Sensoplastyka (zajęcia sezonowe – od maja do września)

Zajęcia sensotyczne, wpływają na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej, tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka, jak i osób dorosłych. Dzieci podczas zajęć sensoplastyki mogą rozwijać te kompetencje, które są im realnie niezbędne w życiu – czyli między innymi: samoświadomość, decyzyjność, współpracę, kreatywność, konsekwencję i elastyczność w działaniu, silną motywację wewnętrzną, autorefleksyjność, aktywność, innowacyjność, wiarę we własne możliwości. Zajęcia z sensoplastyki są sezonowe – od maja do września.

6. ArtClass (wtorki: 16.00 - 18.00)

Zajęcia plastyczno-techniczne dla dzieci od 3 do 5 lat - z rodzicem lub opiekunem. Mają na celu rozwijać u dzieci naturalną twórczą aktywność, ponadto proponowane są spotkania z różnymi kulturami świata albo naukami ścisłymi w formie eksperymentów i projektów. Taka aktywność pomaga rozbudzać w dziecku zainteresowanie różnymi dyscyplinami.

7. Warsztaty u artysty (piątki: 16.30 – 17.30)

Zajęcia plastyczne dla młodzieży od 11 lat. W dorosłym świecie wymagane jest bycie kreatywnym. Liczy się błyskotliwość, pomysłowość i twórcze podejście do rozwiązywania problemów. Zajęcia plastyczne należą do jednych z niewielu, które uczą nas tego wszystkiego już od najmłodszych lat. 

8. Zespoły muzyczne

Zajezdnia Kultury w Pleszewie stwarza warunki do rozwoju dla utalentowanych osób. Wybrane dziedziny można doskonalić pod okiem instruktorów. To także miejsce dla amatorskich zespołów muzycznych – istnieje możliwość skorzystania z pomieszczeń oraz (w określonych okolicznościach) ze sprzętu. Już teraz Zajezdnia Kultury jest „domem” dla kilku grup muzycznych. 

9. Druk 3D (środy: 18.00 – 19.30)

Firma 3Domination oferuje zajęcia dla dzieci, które rozwijają wyobraźnię przestrzenną i pozwalają na poznanie najnowocześniejszych technologii druku 3D. Metoda  ta jest uznawana za jedną z najbardziej przyszłościowych dziedzin rozwoju przemysłu na świecie.  Już dziś wykorzystywana jest w wielu branżach: medycynie, motoryzacji, budownictwie, lotnictwie, jubilerstwie, sztuce itp.

 

BIBLIOTEKA W PLESZEWIE (kontakt: Ul. Kolejowa 1, 63-300 Pleszew; Tel.: (0-62) 7428-358, Fax: (0-62) 7428-358)

1. Klub Malucha „Lokomotywa”

Klub skierowany jest do dzieci od 1 do 4 roku życia oraz ich opiekunów. Raz w miesiącu dzieci wraz z opiekunami spotykają się w pleszewskiej bibliotece po to, by wspólnie bawić się i brać udział w aktywnościach związanych z literaturą. W czasie zajęć, dbamy o rozwój najmłodszych, wykorzystując elementy integracji sensorycznej. Zajęcia, w których uczestniczą maluchy, dostosowane są do ich wieku i możliwości. Głównymi celami Klubu Malucha „Lokomotywa” jest stworzenie przestrzeni w bibliotece dla najmłodszych oraz zapewnienie bezpiecznej i miłej atmosfery podczas pierwszych spotkań z książką.

2. W magicznym świecie kamishibai

Biblioteka zaprasza dzieci do magicznego świata kamishbai, czyli japońskiego teatru ilustracji. Ta forma realizowana jest przy wykorzystaniu drewnianej skrzynki i kartonowych plansz z obrazkami, za pomocą których opowiadana jest historia, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści. Nasza biblioteka sztuki teatru ilustracji nauczyła pracowników bibliotek z całego powiatu. Przede wszystkim jednak nowe opowieści tworzymy wspólnie z dziećmi, które chętnie prezentują wymyślone przez siebie historie, np. koleżankom i kolegom w trakcie zajęć dla szkół czy przedszkoli. Rozbudzamy tym samym w dzieciach kreatywność i doskonalimy ich umiejętność opowiadania historii.

3. Lokalny Klub Kodowania

Lokalny Klub Kodowania skierowany jest do dzieci w wieku 7-9 lat. Podczas spotkań dzieci poprzez zabawę ćwiczą myślenie analityczne oraz uczą się podstaw programowania. Celem klubu jest m.in. podnoszenie kompetencji i umiejętności informatycznych, propagowanie nauki poprzez wzajemne uczenie się, wspólną zabawę i naukę kodowania, zrzeszenie dzieci interesujących się programowaniem.

4. Klub miłośnika planszówek

Planszówkowe spotkania w bibliotece rozpoczęły się w czasie wakacji 2018 roku. Obecnie organizujemy popołudnia z planszówkami, zapraszamy też miłośników gier do wspólnego grania w czasie rodzinnych sobót. Oferujemy szeroki wybór gier zarówno dla młodszych, jak i dla starszych, bardziej zaawansowanych graczy. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Za nami także dwa turnieje gier planszowych – jeden z nich o charakterze literackim, drugi – historyczny.

 

PAIDI PLESZEW

Sala Zabaw PAIDI, ul. Sporna 11, 63-300 Pleszew, paidi@paidi.com.pl ; tel. 790 720 690, Facebook - Nowe Paidi Pleszew

Godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek - 14.00 - 20.00

sobota i niedziela - 13.00 - 20.00

W ofercie Centrum Zabawy i Nauki PAIDI znajdują się zajęcia i warsztaty, adresowane do różnych grup odbiorców. Są m.in.:

- warsztaty biżuteryjne,

- warsztaty decoupage,

- warsztaty scrapbookingu, czyli ręcznego tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami, kartek okolicznościowych, ramek, itp.  

Cena w zależności od rodzaju warsztatu. Warsztaty odbywają się w sobotnie przedpołudnia.

 

Muzeum Piekarstwa w Pleszewie

ul. Tyniec 6, 63-300 Pleszew

Tel. 62 742 11 25

Rezerwacja wstępu:

Kom: 662 197 411

muzeum@vogt.com.pl

Warsztaty piekarskie dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Możliwość własnoręcznych wypieków: bułek, pierników, ciastek, innych wypieków po wcześniejszym ustaleniu.

Koszt 3-godzinnych warsztatów artystycznych: 7 zł od dziecka

 

SZKOŁA MUZYCZNA

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Wojciecha Kilara w Pleszewie

Aleja Wojska Polskiego 7

63-300 PLESZEW

e-mail:  psmpleszew@partnet.pl

nauka gry na instrumentach

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy