Reklama

Szkoły językowe w Pleszewie. Gdzie się uczyć angielskiego? Sprawdź

Opublikowano:
Autor:

Szkoły językowe w Pleszewie. Gdzie się uczyć angielskiego? Sprawdź - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od kiedy warto zacząć uczyć się języka - i jakiego? Gdzie można znaleźć zajęcia z języków w Pleszewie i okolicy? Sprawdź

Nauka języków obcych to świetna inwestycja. Niektórzy powiedzą, że w dzisiejszych czasach – wręcz konieczna. W końcu umiejętność porozumiewania się z osobami spoza granic naszego kraju ułatwia znalezienie wymarzonej pracy, a w niektórych przypadkach – jest niezbędna, żeby podjąć aktywność zawodową.

Ale nauka języka przydaje się nie tylko do rozwoju kariery – to też świetne ćwiczenie intelektualne (poprawia zdolność koncentracji i usprawnia pamięć), pozwala na poznanie nowych kultur (czytanie książek, oglądanie filmów), przybliża do udanych podróży, a także – umożliwia nawiązanie interesujących znajomości. To wszystko sprawia, że kiedy znamy język obcy – po prostu poprawia się nasza samoocena.

Kiedy zacząć się uczyć języka?

Specjaliści są zgodni – im wcześniej, tym lepiej. Dzieciom (już w okresie niemowlęcym) najłatwiej przychodzi zapamiętanie nowych słówek i zwrotów. Najlepiej nauczać je przez zabawę i wplatać nowy język do ich codziennych aktywności. Nawyk regularnego przyswajania wiedzy to podstawa. I dotyczy to również dorosłych, którzy niekoniecznie są na straconej pozycji. Im częstszy będzie kontakt z językiem, tym szybciej – każdy uczący się – zobaczy efekty swoich wysiłków.    

Jakich języków warto się uczyć?

Odpowiedzi ekspertów na to pytanie nie pozostawiają złudzeń – to przede wszystkim oferty z rynku pracy, na który mocno wpływa postępująca globalizacja, dyktują trendy, za którymi podążają kształcący się w obszarze języków. To które z nich są obecnie na topie?

Oczywiście najchętniej uczymy się angielskiego. Posługiwanie się nim - w stopniu średnio zaawansowanym – deklaruje ok. 60 proc. Polaków. Dużą popularnością cieszą się też w ostatnich latach studia języków skandynawskich – jak filologia szwedzka czy norweska. Coraz więcej osób podejmuje również naukę języków azjatyckich – chińskiego czy japońskiego – które zyskują na znaczeniu wraz z rozwojem relacji gospodarczych pomiędzy krajami wschodnimi i zachodnimi. Nam, europejczykom, zawsze przysłuży się też umiejętność posługiwania francuskim, niemieckim czy hiszpańskim. Ten ostatni przyda się, kiedy panujemy wyjazd do Ameryki Łacińskiej – jest to język urzędowy wielu tamtejszych krajów.  

Gdzie języków można nauczyć się w powiecie pleszewskim?

Nauka języka angielskiego w powiecie pleszewskim. Atelier Języka Angielskiego LANGSTAR

Atelier Języka Angielskiego LANGSTAR oferuje nauczenie języka angielskiego dla każdej grupy wiekowej – dzieci, młodzieży i dorosłych. Szkoła prowadzi lekcje indywidualne oraz w małych grupach. Działa już od ponad 10 lat. 

Nauka języka angielskiego w powiecie pleszewskim. A&W Allam Coaching

W A&W Allam Coaching prowadzone są kursy języka angielskiego dla wszystkich grup wiekowych na różnym stopniu zaawansowania. Zajęcia odbywają się w małych grupach lub indywidualnie. Szkoła oferuje też korepetycje przygotowujące do egzaminów – m.in. matury czy testów IELTS.

Nauka języka angielskiego w powiecie pleszewskim. Centrum Helen Doron

Już niedługo ruszą zajęcia w Centrum Helen Doron w Pleszewie. To szkoła języka angielskiego dla dzieci i młodzieży. Stosuje się w niej metodę nauczania brytyjskiej nauczycielki – Helen Doron. Opiera się ona przede wszystkim na zapamiętywaniu poprzez naśladownictwo. To kształcenie z wykorzystaniem piosenek, filmów animowanych i aplikacji edukacyjnych. 

Nauka języka angielskiego i niemieckiego w powiecie pleszewskim. EA-edu Szkoła Języków Obcych

EA-edu oferuje zajęcia dla wszystkich – niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania. W tej szkole można nauczyć zarówno języka angielskiego, jak i niemieckiego. Jeśli chodzi o nasz powiat – szkoła zaprasza na swoje zajęcia do Pleszewa oraz Dobrzycy. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy