Reklama

Zajęcia dodatkowe dla maluchów i przedszkolaków w Pleszewie

Opublikowano:
Autor:

Zajęcia dodatkowe dla maluchów i przedszkolaków w Pleszewie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Edukacja Szukasz ciekawych zajęć dodatkowych dla swojego dziecka w Pleszewie? Te oferują nie tylko przedszkola, ale też domy kultury, szkoły językowe czy ośrodki sportowe.

Czy się kierować wybierając zajęcia dodatkowe?  Przede wszystkim należy brać pod uwagę zainteresowania naszych pociech i to, co sprawia im radość. Niektóre maluchy wyjątkowo chętnie reagują na muzykę i taniec. Inne uwielbiają malować i rysować.  Warto też zachęcać dziecko do poznawania nowych rzeczy, zapisując je na zajęcia, w których nigdy wcześniej nie uczestniczyło. 

Zajęcia dodatkowe dla maluchów i przedszkolaków w Pleszewie 

  • Pleszewska Biblioteka Publiczna 
Klub Malucha „Lokomotywa” -  klub skierowany jest do dzieci od 1 do 4 roku życia oraz ich opiekunów. Raz w miesiącu dzieci wraz z opiekunami spotykają się w pleszewskiej bibliotece po to, by wspólnie bawić się i brać udział w aktywnościach związanych z literaturą. W czasie zajęć wykorzystuje się elementy integracji sensorycznej. Zajęcia, w których uczestniczą maluchy, dostosowane są do ich wieku i możliwości. Głównymi celami Klubu Malucha „Lokomotywa” jest stworzenie przestrzeni w bibliotece dla najmłodszych oraz zapewnienie bezpiecznej i miłej atmosfery podczas pierwszych spotkań z książką.

Stacja Smyka - Sensoryka  - to inicjatywa, w ramach której promowane jest wykorzystywanie elementów integracji sensorycznej podczas spotkań dzieci z literaturą. Za sprawą sensoryki wpływa się pozytywnie na rozwój mowy dzieci, wspiera rozwój zmysłów oraz motorykę małą i dużą, a do tego daje im się ogromną porcję świetnej zabawy. Dzięki zakupionym pomocom dydaktycznym i sprzętowi, biblioteka ma możliwość prowadzenia ciekawych i wartościowych zajęć, do których przygotowała pracowników oraz chętnych nauczycieli pleszewskich przedszkoli podczas profesjonalnego szkolenia.

KONTAKT: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie, Ul. Kolejowa 1, 63-300 Pleszew. Tel.: (0-62) 7428-358, Fax: (0-62) 7428-358

 

  • Zajezdnia Kultury w Pleszewie
Zajęcia sensoryczne wpływają na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej, tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka, jak i osób dorosłych.  Podczas zajęć Sensoplastyka® dzieci  rozwijają  kompetencje, które są im realnie niezbędne w życiu – czyli między innymi: samoświadomość, decyzyjność, współpracę, kreatywność, konsekwencję i elastyczność w działaniu, silną motywację wewnętrzną, autorefleksyjność, aktywność, innowacyjność, wiarę we własne możliwości. Zajęcia są sezonowe i trwają od maja do września.

KONTAKT: Dom Kultury w Pleszewie ul. Kolejowa 3, sekretariat@zajezdniakultury.pl.  Telefon: 62-720-67-57

 

  • Akademia Piłkarska Reissa 
W  treningach mogą wziąć udział zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, już od 3 roku życia. Zapis dziecka na zajęcia jest bardzo prosty i łatwy w obsłudze. Wystarczy zarejestrować się pod tym linkiem na stronie www.akademiareissa.pl , gdzie wypełnia się podstawowe informacje kontaktowe i wybiera zajęcia w konkretnej lokalizacji! Po rejestracji, na adres mailowy trafiają wszelkie informacje dotyczące treningów i rozliczeń. 

KONTAKT: Koordynator lokalizacji Pleszew, tel.  503 163 392 

 

  • Evey Studio Pole Dance w Pleszewie
Dla dzieci w wieku od 4 lat oferuje zajęcia z Pole Kids - to ołączenie pole dance ‘u, akrobatyki, tańca i dobrej zabawy. Zajęcia ukierunkowane są na naukę podstawowych obrotów, jak i figur akrobatycznych. Podczas ćwiczeń dzieci pracują nad koordynacją, siłą i rozciągnięciem oraz uczą się precyzji i dokładności.

KONTAKT: Evey Studio Pole Dance, 70 Pułku Piechoty 1, 63-300 Pleszew. Telefon:  733 859 999, e-mail: info@eveystudio.pl, eveystudio.pl

 

  • Gabinet Ence-Pence w Pleszewie 
Gabinet oferuje zajęcia integracji sensorycznej, terapie ręki, logopedyczną, zajęcia ogólnorozwojowe i ruchowe, gimnastykę korekcyjną czy indywidualny trening kształtujący zdolności motoryczne. Wszystkim zajęciom towarzyszy Funfloor Magiczy Dywan. Interaktywna podłoga łączy w sobie elementy gier komputerowych połączonych z ruchem, co w obecnych czasach jest niezwykle ważne dla prawidłowego rozwoju. Podczas korzystania z FunFloor dzieci angażują wzrok, słuch, dotyk, co w połączeniu z ruchem sprawia, że metoda nauczania FunFloor jest niezwykle skuteczna, a także atrakcyjna. 

KONTAKT: Gabinet Ence-Pence Wspieranie Rozwoju Dziecka MattSportClub, Pomorska 25a, 63-300 Pleszew, tel.: 693 196 650

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy