Reklama

Zajęcia sportowe dla dzieci w Pleszewie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: stock.adobe.com

Zajęcia sportowe dla dzieci w Pleszewie - Zdjęcie główne

Zajęcia sportowe dla dzieci w Pleszewie | foto stock.adobe.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Edukacja Zajęcia z piłki nożnej, nauka pływania, gimnastyka, taniec, a może boks? Sprawdź ofertę zajęć sportowych dla dzieci w Pleszewie.

Zajęcia sportowe świetnie wpływają na rozwój kondycji fizycznej najmłodszych oraz motywacji i strategicznego myślenia. Ale to nie wszystko. Dzięki aktywności fizycznej dziecko poznaje swoje własne możliwości i zdolności. Sport uczy pracy zespołowej, radzenia sobie z porażkami, ale także cierpliwości i wytrwałości. Wpływa też na rozwój kości, stawów i mięśni.

Zajęcia sportowe dla dzieci w Pleszewie. Od czego zacząć? 

Najlepiej zacząć od zajęć ogólnorozwojowych. To świetna baza do wyboru dyscypliny sportowej. Pozwólmy dziecku na eksperymentowanie i próbowanie. Wtedy najlepiej poznamy jego predyspozycje.  

Kiedy wybrać sport zespołowy, a kiedy postawić na indywidualny? Każde dziecko ma cechy, które predysponują go mniej lub bardziej do sportów zespołowych albo do indywidualnych. Ale musimy też pamiętać o tym, że dzieci stale się rozwijają.  Warto, aby poznały na początku jak najwięcej dyscyplin sportowych, żeby mogły przekonać się, co sprawia im największą frajdę i gdzie czują się najlepiej. 

Najważniejsze jest jednak to, aby sport dla dzieci był przede wszystkim  przyjemnością. 

Jakie zajęcia sportowe dla dzieci oferowane są w Pleszewie?

PŁYWANIE

 • Park Wodny Planty Pleszew oferuje sekcje pływackie i zabawy w wodzie dla najmłodszych
PIŁKA NOŻNA

 • Stal Pleszew  - klub tworzy grupy dopasowane wiekiem i umiejętnościami. Treningi odbywają się pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej, klub zapewnia ubezpieczenie zawodnika i możliwość udziału w półkoloniach i obozach sportowych
   
 • Akademia Piłkarska Reissa w Pleszewie - w  treningach mogą wziąć udział zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Po zarejestrowaniu na zajęcia na stronie internetowej akademii wystarczy przyprowadzić dziecko na najbliższy trening dostępny w harmonogramie.  Akademia organizuje nabór ciągły dla dzieci od 4. roku życia i nie wyklucza udziału dzieci młodszych. Zajęcia są dostosowane do poszczególnych grup wiekowych i indywidualnych umiejętności zawodników. Trenerzy bacznie obserwują poczynania swoich podopiecznych na boisku i dokładają wszelkich starań, aby realizowane ćwiczenia odpowiadały poziomowi reszty grupy. Szkółka funkcjonuje przez okrągłe 12 miesięcy w roku, również w czasie trwania ferii zimowych oraz wakacji. Dodatkowo Akademia Piłkarska Reissa organizuje dla dzieci ciekawe wyjazdy na letnie i zimowe obozy piłkarskie. 
SPORTY WALKI

 • Pleszewski Klub Karate -  istnieje od 1997. W klubie trenuje się w czterech grupach: początkujących, zaawansowanych, sportowej i samoobrona dla dorosłych. Siedziba klubu znajduje się na ul. Podgórnej 28/6 w Pleszewie. 
 • Stal Sparta Pleszew -  w specjalnie utworzonej sekcji SpartaKids prowadzone są treningi kickboxingu. Trenerzy dbają o rozwój fizyczny i koordynację ruchową  dzieci budując tym samym ich pewność siebie. Treningi odbywają się na Sali przy Szkole Podstawowej nr 3 w Pleszewie, ul. Bolesława Krzywoustego 4. 
 • UKS Taekwondo Pleszew - treningi odbywają się w poniedziałki i środy na sali gimnastycznej przy Szkolnej 5 w Pleszewie. Treningi taekwondo dla dzieci przeznaczone są już od 5. roku życia. Zajęcia wyrabiają koordynację ruchową, równowagę, poprawiają koncentrację, pamięć, dzięki nim dziecko nabywa umiejętność pracy w zespole. Najmłodsi uczą się także dyscypliny, mimo że treningi początkowo mają formę gier i zabaw ruchowych z elementami taekwondo.Treningi starszych dzieci obejmują podstawy samoobrony i taekwondo, a także naukę zdrowego trybu życia, samokontroli. Młodzi adepci po raz pierwszy biorą też udział w zawodach. Treningi dla młodzieży powyżej 12. roku życia skupiają się już wyłącznie na doskonaleniu umiejętności w taekwondo. 
 • Atlas Fitness Club w Pleszewie - Sztuki Walki dla grupy 12-15 lat to zajęcia ogólnorozwojowe z elementami Brazylijskiego Jiu-Jitsu, Boksu oraz Capoeiry. Podczas treningów dzieci kształtują swoją sprawność, koordynację ruchową oraz pewność siebie. Zwiększają poczucie własnej wartości, pozwalają na wyładowanie agresji w sposób kontrolowany ucząc panowania nad sobą w sytuacjach stresowych, szacunku dla przeciwnika i dla jego umiejętności. W czasie zajęć mali „fajterzy” opanują podstawy sztuk walki . Gry, zabawy i mocowania są gwarancją dobrej zabawy i naturalnego rozwoju psychomotorycznego.  Cross Kids dla grupy 9 – 11 lat to zajęcia głównie z wykorzystaniem masy własnego ciała, odbywające się na profesjonalnej sali do zajęć crossfit oraz macie do sztuk walki, zapewniającej wygodę oraz bezpieczeństwo dzieci.  Poprzez świetną zabawę powodują powstanie prawidłowych wzorców ruchowych, uczą wzajemnego szacunku oraz współdziałania w grupie, gwarantują odpowiedni rozwój psychomotoryczny – to właśnie aktywność fizyczna wpływa na procesy uczenia się, postrzegania i działania.  To również  idealna profilaktyka nadwagi - zacznij już dziś pracować nad przyszłością swojego dziecka.
GIMNASTYKA, TANIEC

 • Frajda Studio Tańca w Pleszewie - szkoła tańca prowadzi zajęcia dla różnych grup wiekowych. Jest w czym wybierać - od jazzu, poprzez zajęcia dla cheerleaderek, akrobatykę, na Akademii Przedszkolaka kończąc. 
 • Evey Studio Dance - oferuje dla najmłodszych zajęcia Pole Kids - połączenie pole dance ‘u, akrobatyki, tańca i dobrej zabawy. Zajęcia ukierunkowane są na naukę podstawowych obrotów, jak i figur akrobatycznych. Podczas ćwiczeń dzieci pracują nad koordynacją, siłą i rozciągnięciem oraz uczą się precyzji i dokładności. Dla dzieci w wieku od 4 do 14 lat. Kolejna propozycja to Pole Choreo Kids.  Na zajęciach dzieci uczą się układu tanecznego złożonego z figur pole dance ’owych, obrotów i przejść przy rurce. Wypracowują płynne i zgrabne ruchy. Pole Choreo to opowiadanie historii tańcem, ruchem w rytm muzyki i dbałości o piękne wykończenie każdej figury. Dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Trzeci propozycja to Kalistenika Kids czyli trening oparty na wykorzystaniu masy własnego ciała. Celem Kalisteniki dla dzieci jest przede wszystkim poprawa sprawności, samopoczucia i zdrowia. Dzieci nauczą się poprawnych nawyków ruchowych, rozwiną gibkość, siłę i wytrzymałość. Uświadomią sobie, że aktywność fizyczna jest bardzo ważna w życiu człowieka i może być świetną zabawą. Ćwiczenia kalisteniczne pomagają również poprawić koordynację, zapewniają poprawny rozwój ciała, a po pewnym czasie pozwalają na wykonanie efektownych figur akrobatycznych. Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 14 lat.
 • Fitness Klub Activefit Pleszew  - Gimnastyka korekcyjna to zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Głównym celem tych zajęć jest przywrócenie prawidłowej postawy ciała oraz wyrobienie nawyku utrzymania postawy skorygowanej w czasie wykonywania codziennych czynności. Dla przywrócenia prawidłowego funkcjonowania układu ruchu pracujemy nad przywróceniem równowagi napięcia mięśniowego oraz prawidłowego zakresu ruchu w stawach. Podczas zajęć wdrażamy ćwiczenia, dzięki którym osłabione mięśnie są wzmacniane, natomiast mięśnie przykurczone zostają rozciągnięte.Ćwiczenia dostosowywane są indywidualnie do potrzeb każdego dziecka oraz jego możliwości.
 • Zajezdnia Kultury w Pleszewie - gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami tańca – zajęcia fitness, w ramach których uczestnicy poznają podstawowe figury taneczne, wzmacniają poszczególne partie mięśniowe, pracują nad koordynacją ruchową oraz wykonują różne zadania rytmiczne. Uczestnictwo w tego rodzaju zajęciach gwarantuje zwiększenie wydolności organizmu i poprawę kondycji zarówno fizycznej. jak i psychicznej. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu, 
 SZACHY

Wieża Stal Pleszew - szachy to pasja/hobby wielu ludzi na całym świecie, są również jedną z najpopularniejszych gier planszowych. W Zajezdni Kultury w Pleszewie raz w tygodniu w poniedziałki od 16.30 spotykają się pasjonaci tej niezwykłej gry. 

JAZDA KONNA

Stara Stajnia Zawidowice - Klub Jeździecki Stara Stajnia prowadzi szkółkę jeździecką dla początkujących oraz zaawansowanych, treningi skokowe oraz przygotowanie do egzaminu na odznaki.Organizują obozy konne zimą i latem.

KOLARSTWO, LEKKOATLETYKA

Stal Pleszew -  w sekcji lekkoatletycznej odbywają się szkolenia w zakresie biegów, chodu, rzutów i skoków lekkoatletycznych. Poza treningami klub oferuje też wyjazdy na obozy i zajęcia wakacyjne m.in. Letnie Przedszkole Lekkoatletyczne. Sekcja Kolarska ruszyła stosunkowo niedawno, bo w ubiegłym roku, ale skupia już w tej chwilu kilkudziesięciu pasjonatów tej dyscypliny. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy