Reklama

Reklama

Nowe tablice przy historycznych obiektach w Pleszewie. Powstaje szlak turystyczny

Opublikowano: pt, 20 sie 2021 14:00
Autor: | Zdjęcie: K. Rutkowska / Muzeum Regionalne w Pleszewie

Nowe tablice przy historycznych obiektach w Pleszewie. Powstaje szlak turystyczny - Zdjęcie główne

Jedna z tablic zawisła przy ZSP nr 2 w Pleszewie. Od lewej: Elżbieta Bijacik-Knappe, Adam Staszak, Romana Kaczmarek | foto K. Rutkowska / Muzeum Regionalne w Pleszewie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Historia Trwa akcja umieszczania tablic informacyjnych przy ważnych budynkach w w Pleszewie. Opowiadają one historię danego obiektu.

Reklama

Tablice informacyjne o historii w Pleszewie

W Pleszewie przy historycznych obiektach montowane są tablice informacyjne, które opowiadają historię danego miejsca. W planie jest stworzenie swoistego szlaku turystycznego - właśnie z historią w tle.

Burmistrz Arkadiusz Ptak przyznaje, że pomysł, który podpatrzył w innych miejscowościach, postanowił wcielić w życie także w Pleszewie.

- Poprosiłem Muzeum Regionalne o przygotowanie tablic z informacjami historycznymi na ciekawe budynki w Mieście i Gminie. Wybrałem kilkanaście miejsc w Pleszewie, Kuczkowie, Grodzisku, Lenartowicach i Brzeziu - komentuje Arkadiusz Ptak.

Tablice informacyjne o historii w Pleszewie

Jak zaznaczają z kolei przedstawiciele Muzeum Regionalnego w Pleszewie pozwoli to stworzyć swoisty szlak turystyczny i przybliżyć tym samym historię danego miejsca mieszkańcom i turystom.

- Przygotowaniem tekstu i grafiki do tablic zajmuje się Muzeum Regionalne w Pleszewie, natomiast wykonaniem i montażem – Pracownia Reklamy ABART.  Do tej pory tablice z opisami zawisły przy budynkach Muzeum Regionalnego, kościołów: pw. św. Floriana, pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela, pw. Najświętszego Zbawiciela oraz Zespołu Szkół Publicznych nr 1 i nr 2. W najbliższej przyszłości informacje historyczne o obiektach będzie można przeczytać także przy cmentarzu ewangelickim, cmentarzu parafialnym (ul. Kaliska), budynku Liceum Ogólnokształcącego, Sądu Rejonowego, dawnego więzienia, a także przy kościołach na terenie gminy Pleszew – w Kuczkowie, Grodzisku, Lenartowicach i Brzeziu - wylicza Katarzyna Rutkowska z Muzeum Regionalnego w Pleszewie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.