reklama
reklama

Poznaj dzieje Kajewa, Cieśli i Wszołowa. Wkrótce premiera książki!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: część okładki nowej książki

Poznaj dzieje Kajewa, Cieśli i Wszołowa. Wkrótce premiera książki! - Zdjęcie główne

5 grudnia w "Kasztanowym Dworze" w Kajewie odbędzie się premiera książki pt. "Kajew, Cieśle, Wszołów szlakiem dziejów" - autorstwa Agnieszki Słupianek-Winkowskiej. | foto część okładki nowej książki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Historia Mieszkańcy Kajewa, Cieśli i Wszołowa w gminie Gołuchów doczekali się książki opisującej dzieje wsi, w których mieszkają.
reklama

[AKTUALIZACJA]

UWAGA! Planowane na 5 grudnia w "Kasztanowym Dworze" w Kajewie spotkanie - związane z premierą książki pt. "Kajew, Cieśle, Wszołów szlakiem dziejów" - autorstwa Agnieszki Słupianek-Winkowskiej - zostało odwołane. 

Z przykrością informujemy, że w związku z wprowadzeniem kolejnych obostrzeń antycovidowych oraz z uwagi na poziom zachorowalności w regionie, spotkanie - premiera książki „Kajew, Cieśle, Wszołów zarys dziejów” zostaje ODWOŁANE! Powyższa decyzja podyktowana jest troską o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo. Do organizacji wydarzenia wrócimy w przyszłości - informuje Gołuchowskie Centrum Kultury "Zamek" w Gołuchowie

 

Przypomnijmy: prace nad publikacją trwały od początku ubiegłego roku. Autorka książki - Agnieszka Słupianek-Winkowska - jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autorką m.in. książki „Dzieje miejscowości Brzezie w świetle źródeł” (Pleszew 2014), przedstawiającej całościową monografię tej wsi położonej w gminie Pleszew.

Warto przypomnieć, że książka pt. "Kajew, Cieśle, Wszołów szlakiem dziejów" będzie kolejną już publikacją - opisującą losy wsi w gminie Gołuchów. Gmina od ponad 11 lat sukcesywnie wydaje kolejne pozycje. Autorem wcześniejszych był Stanisław Małyszko. Ostatnia publikacja dotyczyła Kuchar, Macewa i Popówka. 

Jeszcze wcześniejsze pozycje to: "Jedlec na przestrzeni wieków", "Z dziejów Krzywosądowa i okolic", "Tursko i okolice", "Czechel, Czerminek, Kucharki, Szkudła - zarys dziejów" oraz "Przydrożne znaki wiary na terenie gminy Gołuchów".

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama