Reklama

Reklama

Dobra wiadomość dla kobiet! W pleszewskim szpitalu jest nowa poradnia ginekologiczna

Opublikowano: ndz, 18 kwi 2021 06:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko Pleszewski szpital ma nową poradnię ginekologiczno-położniczą dla kobiet. Zastąpiła starą znajdującą się w innej części placówki.

Reklama

Dwa gabinety w tym jeden z odrębną łazienką, przestronna poczekalnia  przeznaczona  tylko dla pacjentek oraz   toaleta. Do tego  osobne  pomieszczenie administracyjne z częścią socjalną dla personelu- tak teraz wygląda nowa poradnia położniczo-ginekologiczna, która już działa w Pleszewskim Centrum Medycznym.

Zastąpiła starą znajdującą się w innej części placówki.  Dzięki temu jest teraz nie tylko bardziej estetycznie, ale przede wszystkim bardziej komfortowo zarówno dla pacjentek, jak i personelu. Te pierwsze mają też zapewnioną większą intymność.

 - Z zamiarem remontu nosiliśmy się już od dawna. I w tym roku udało nam się ten zamiar zrealizować. Poprzednio poradnia była ulokowana  w pobliżu poradni zdrowia psychicznego. Pacjentek jednak z roku na rok przybywa,  zaczynało więc  już być  ciasno. Stąd też decyzja o zmianie lokalizacji i adaptacji nowych pomieszczeń  - mówi Błażej Gorczyński, prezes PCM.

Pleszewski szpital ma bardzo wysoki wskaźnik urodzeń w przeliczeniu na liczbę mieszkańców, oznacza to, że cieszy się dużym uznaniem wśród pacjentek. 

- Wiele pacjentek ginekologicznych to kobiety ciężarne, które wymagają szczególnego traktowania. Konieczne więc okazało się  stworzenie  bardziej przyjaznych warunków do przeprowadzania badań i zapewnienie intymności wszystkim paniom korzystającym z naszej poradni. Znacznej poprawie uległy również warunki pracy personelu – tłumaczy ginekolog  Ryszard Bosacki, dyrektor do spraw medycznych PCM.

Warto znaczyć, że PCM prowadzi na terenie powiatu dwie poradnie ginekologiczne. Pod koniec ubiegłego roku uruchomiono poradnię w Choczu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 9 miesięcy temu | ocena +2 / -0

    czytelnik

    Warto by było dodać w której części się teraz znajduje i jak tam trafić.