Szpital w Pleszewie ma nowe KTG
Kardiotokografia zaliczana jest do jednych z podstawowych, ale i też najważniejszych badań, które przeprowadza się u kobiet pod koniec ciąży i w trakcie porodu. Pozwala obserwować płód i w razie konieczności podjąć szybką interwencję. Wykonuje się je przy pomocy specjalnego urządzenia zwanego kardiotokografem.
- Nowy aparat firmy EDAN właśnie zainstalowano na oddziale położniczym w pleszewskim szpitalu. Dodatkowo jest wyposażony w telemetrię płodową. Kryje się za tym bezprzewodowy system monitorowania płodu pozwalający sprawdzić jego ruchliwość i częstość akcji serca oraz aktywność macicy - wylicza Błażej Górczyński, prezes PCM.
reklama
Nowoczesne KTG w szpitalu w Pleszewie
To oczywiście nie jedyny kardiotokograf, którym dysponuje oddział położniczy pleszewskiego szpitala. Spośród innych wyróżnia go jednak zaawansowany system telemetrii. Według specyfikacji producenta urządzenie pracuje bez zasilania sieciowego dzięki wbudowanej w stację roboczą antenie.
- Nowe urządzenie jest na pewno wygodniejsze i bardziej komfortowe w obsłudze i użytkowaniu, niż KTG starszej generacji. Posiada m.in. duży zasięg, co oznacza, że umożliwia pacjentce swobodne poruszanie się w obrębie 100 metrów. Dzięki temu jest pod stałym nadzorem nawet wtedy, kiedy bierze na przykład prysznic. Ma to szczególne znaczenie w przypadku ciąż wysokiego ryzyka - wyjaśnia dr Ryszard Bosacki, szef oddziału Ginekologiczno-Położniczego i zarazem dyrektor do spraw medycznych PCM.
reklama
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.