Reklama

Pleszew. Szpital zaopatrzył się w nowoczesny sprzęt

Opublikowano: 26 lutego 2021 14:45
Autor: Jakub Nowak

Pleszew. Szpital ma nowe KTG

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na oddział ginekologiczno-położniczy Pleszewskiego Centrum Medycznego trafił nowy kardiotokograf z telemetrią płodową. Tak zwane KTG to aparatura pozwalająca na monitorowanie stanu zdrowia i wykrycia ewentualnych zagrożeń życia płodu. Urządzenie jest wodoodporne, a przetworniki umożliwiają pracę nawet podczas kąpieli czy w trakcie porodów w wodzie.

Reklama

Szpital w Pleszewie ma nowe KTG

Kardiotokografia zaliczana jest do jednych z podstawowych, ale i też najważniejszych badań, które przeprowadza się u kobiet pod koniec ciąży i w trakcie porodu. Pozwala obserwować płód i w razie konieczności podjąć szybką interwencję. Wykonuje się je przy pomocy specjalnego urządzenia zwanego kardiotokografem.

 -  Nowy aparat firmy EDAN właśnie zainstalowano na oddziale położniczym w pleszewskim szpitalu. Dodatkowo jest wyposażony w telemetrię płodową. Kryje się za tym bezprzewodowy system monitorowania płodu pozwalający sprawdzić jego ruchliwość i częstość akcji serca oraz aktywność macicy - wylicza Błażej Górczyński, prezes PCM.

CZYTAJ TAKŻE: Ruszyły nowatorskie operacje serca w Pleszewskim Centrum Medycznym

Nowoczesne KTG w szpitalu w Pleszewie

To oczywiście nie jedyny kardiotokograf, którym dysponuje oddział położniczy pleszewskiego szpitala. Spośród innych wyróżnia go jednak zaawansowany system telemetrii. Według specyfikacji  producenta urządzenie pracuje bez zasilania sieciowego dzięki wbudowanej w stację roboczą  antenie.

- Nowe urządzenie jest na pewno wygodniejsze i bardziej komfortowe w obsłudze i użytkowaniu, niż KTG starszej generacji. Posiada m.in. duży zasięg, co oznacza, że umożliwia pacjentce swobodne poruszanie się w obrębie 100 metrów. Dzięki temu jest  pod stałym nadzorem nawet wtedy, kiedy bierze na przykład prysznic. Ma to szczególne znaczenie w przypadku ciąż wysokiego ryzyka - wyjaśnia dr Ryszard Bosacki,  szef oddziału Ginekologiczno-Położniczego i zarazem dyrektor do spraw medycznych PCM.

Ile kosztowało nowe KTG dla szpitala w Pleszewie?

KTG z telemetrią płodową kosztowało prawie 62 tys. zł. Część pieniędzy wyłożył  ubezpieczyciel placówki (w ramach Funduszu Prewencyjnego PZU), resztę z własnego budżetu sfinansowało Pleszewskie Centrum Medyczne.

CZYTAJ TAKŻE: Pleszewski szpital stał się liderem w opiece kardiologicznej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.