Reklama

Siostra Regina Krzesz z Broniszewic otrzymała medal od Prezydenta RP

Opublikowano: 9 czerwca 2021 07:00
Autor: Farida Leśniewska | Zdjęcie: archiwum prywatane

Siostra Regina Krzesz z Broniszewic otrzymała medal od Prezydenta RP - Zdjęcie główne

Siostra Regina Krzesz, dyrektor domu Chłopaków w Broniszewicach (na zdjęciu w środku) otrzymała medal od Prezydenta RP za działalność społeczną. | foto archiwum prywatane

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko Siostra Regina Krzesz, dyrektor Domu Chłopaków w Broniszewicach otrzymała medal od Prezydenta RP. W imieniu Andrzeja Dudy wręczył je sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, minister Andrzej Dera.

Reklama

Ceremonia wręczania odznaczeń odbyła się w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim. Medal jest odznaczeniem o charakterze pamiątkowym, nadawanym w  okresie trwania Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej w  latach 2018–2022.

Odznaczenia zostały wręczone m.in. za wybitne zasługi dla rozwoju nauki polskiej, za wybitne zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia, za osiągnięcia w dziedzinie nauk medycznych, za wybitne zasługi w działalności społecznej oraz na rzecz rozwoju i upowszechniania turystyki krajoznawczej, jak również za wybitne zasługi dla kultury polskiej. W tym zaszczytnym gronie znalazła się siostra Regina Krzesz, dyrektor Domu Chłopaków w Broniszewicach. 

- To jest nasz medal. Tych, którzy ten dom pokochali i świątek, piątek czy niedziela zostawiają tu kawał swojego serca  tych, którzy dostrzegają wartość w każdym człowieku i nie boją się stać rodziną zwłaszcza dla tych najbardziej bezbronnych, chorych, z niepełno sprawnościami tych, którzy wierzą, że w Broniszewicach może dziać się dobro – komentuje siostra Regina Krzesz.

Radości z przyznanego wyróżnienia nie kryją też pozostałe siostry z Broniszewic.

- Dziś nasza siostra Regina odebrała medal nadawany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za aktywną działalność  społeczną.  Jest nam miło, że działania kobiet na rzecz osób z niepełnosprawnością zostały dostrzeżone – podkreślają dominikanki. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 12 dni temu | ocena +0 / -0

    jarock

    Gratulacje !