Reklama

Biblioteka w Pleszewie otrzymała tytuł "Templum Libri"! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pleszewie otrzymała tytuł "Templum Libri". Niezwykłe wyróżnienie zostało przyznane za "innowacyjne działania promocyjne w obszarze kultury w województwie wielkopolskim za rok 2022".

Podczas obchodów Wielkopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek pleszewska biblioteka otrzymała tytuł: Templum Libri.

Templum Libri - czyli Świątynia Ksiąg - to tytuł przyznawany w ramach konkursu Wielkopolska Biblioteka Roku - nadawany jest przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

To prestiżowe wyróżnienie - warto bowiem podkreślić, że na terenie Wielkopolski znajduje się ponad 700 bibliotek. Wyróżnienie za rok 2022 - przyznano w sumie tylko pięciu bibliotekom w województwie.

Biblioteka w Pleszewie z tytułem Templum Libri

Biblioteka w Pleszewie otrzymała tytuł Templum Libri za "innowacyjne działania promocyjne w obszarze kultury w województwie wielkopolskim za rok 2022".

Warto podkreślić, że w placówce od dawna organizowane są różnego rodzaju wydarzenia - związanie nie tylko z książkami, ale właśnie z szeroko rozumianą kulturą.

- Wszystkie inicjatywy, do których zaprosiliśmy mieszkańców, były związane z budową w bibliotece tzw. trzeciego miejsca, czyli przestrzeni, w której mogą spędzać czas czy rozwijać się i która będzie dla nich naturalnym miejscem - po domu i pracy lub szkole. Krótko mówiąc, chodzi o to, by w bibliotece każdy mógł się czuć jak u siebie – mówiła już wcześniej Zuzanna Musielak-Rybak, dyrektorka biblioteki.
 

Jak podkreśla z kolei dziś dyrektor naszej biblioteki - wspomniany wyżej tytuł Templum Libri jest zarówno powodem do dumy, ale także solidną porcją motywacji do dalszych działań i rozwoju.

- To dla mnie i dla mojego zespołu ogromny powód do dumy, że nasze działania w obszarze promocji czytelnictwa i poszerzania oferty kulturalnej są dostrzegane nie tylko przez mieszkańców Pleszewa i powiatu, ale w całym województwie. To oczywiście również solidna porcja motywacji do dalszego rozwoju - komentuje dla "Życia Pleszewa" dyrektor biblioteki w Pleszewie, Zuzanna Musielak-Rybak.

I jak zazaznacza - to z pewnością nie koniec działań.

- Możecie się więc państwo spodziewać kolejnych innowacyjnych pomysłów - zapowiada już dziś, za naszym pośrednictwem, mieszkańcom miasta i powiatu dyrektorka.

Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego podkreślał podczas tegorocznej uroczystości, że dziś można na własne oczy obserwować - jak wielkie zmiany przeszły biblioteki przez minione lata. Jako przykład podał m.in. właśnie nowoczesną siedzibę biblioteki w Pleszewie.

Przypomnijmy: marszałek województwa odwiedził bibliotekę w Pleszewie w roku 2021 - chwaląc już wówczas zmiany, jakie tu zaszły - także w kontekście rewitalizacji terenów pokolejowych.

– To takie wzorcowe, modelowe realizacje, które warto promować i zauważyć – mówił wówczas marszałek Woźniak.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy