Reklama

Historia zapisana w książkach. W bibliotece w Pleszewie zorganizowano spotkanie z Anną Czerwińską-Rydel [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W pleszewskiej bibliotece zorganizowano dla dzieci spotkanie z Anną Czerwińską-Rydel.

Spotkanie z Anną Czerwińską-Rydel w Pleszewie 

Historia nie musi być nudna. Zwłaszcza, jeśli jest dobrze opowiedziana. 

- A Anna Czerwińska-Rydel - pisarka dla dzieci i młodzieży, potrafi opowiadać fascynujące historie. Pisarka spotkała się z czwartoklasistami z pleszewskich szkół 8 kwietnia w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie - mówią pracownicy pleszewskiej książnicy.

Autorce w spotkaniu towarzyszyła Monia - pies rasy lhasa apso. Anna Czerwińska-Rydel opowiedziała młodzieży, że czuje, jakby Wanda Rutkiewicz - alpinistka i himalaistka, zdobywczyni Mont Everestu, podarowała jej Monię. 

- Wanda Rutkiewicz z wyprawy na najwyższą górę świata przywiozła do Polski psa rasy lhasa apso. (W latach 80. XX wieku psów tej rasy nie było w Polsce). A Monia trafiła do domu Anny Czerwińskiej-Rydel tuż po napisaniu książki o Wandzie Rutkiewicz. Anna Czerwińska-Rydel opowiadała, że lubi pisać o młodości sławnych i niezwykłych Polaków. Zastanawia się wtedy, jak wydarzenia z dzieciństwa wypłynęły na ich dorosłe życie. Pisarka podkreślała, że wielcy i znani, jak Maria Składowska-Curie, Julian Tuwim czy Jan Heweliusz też byli dziećmi, bawili się i rozrabiali – opisuje Paulina Marciniak z pleszewskiej biblioteki.

Czwartoklasiści chętnie zadawali autorce pytania. Młodzież interesowały tajniki pracy pisarza, trudności w karierze pisarskiej oraz zamiłowanie pani Czerwińskiej-Rydel do zwierząt. Niemałe poruszenie wywołała informacja, że pierwszą książkę Anna Czerwińska-Rydel napisała, będąc w wieku uczestników spotkania. 

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu "Stacja Biblioteka - początek literackiej podróży" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Promocja Czytelnictwa".

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy