Reklama

Tego jeszcze na rynku nie było. Cztery weekendy atrakcji! Do Pleszewa przyjadą m.in. renifery z Zakopanego!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Tego jeszcze na rynku nie było. Cztery weekendy atrakcji! Do Pleszewa przyjadą m.in. renifery z Zakopanego! - Zdjęcie główne

Tego jeszcze na rynku nie było. Cztery weekendy atrakcji! Do Pleszewa przyjadą m.in. renifery z Zakopanego! | foto pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Od pierwszej niedzieli grudnia na pleszewskim rynku startują „świąteczne spotkania” – czyli moc atrakcji zwłaszcza dla najmłodszych mieszkańców miasta. W planie jest m.in. zagroda żywych reniferów, przejazdy karuzelą czy przedstawienia i koncerty.

Pleszewski rynek przez niemal cały grudzień będzie podczas weekendów tętnił życiem. 

Dostaliśmy pieniądze na imprezy świąteczne na rynku w Pleszewie

Miasto zaplanowało dla mieszkańców masę atrakcji – wszystko dzięki niedawnej wygranej Pleszewa w rządowym konkursie Pro Familia 2021 w swojej kategorii – uznano wówczas nasze miasto za najbardziej prospołeczne wśród gmin miejsko-wiejskich w całej Polsce.

– Poza statuetką, jaką wówczas dostaliśmy, otrzymaliśmy również od Fundacji Orlen czek na 50 tys. zł – z wykorzystaniem właśnie na akcje prospołeczne. Stąd od 5 do 26 grudnia będzie na rynku szereg przedsięwzięć – zapowiada burmistrz Arkadiusz Ptak.

– Ta kwota w 100 proc. wróci do mieszkańców – właśnie w postaci wydarzeń, jakie będą organizowane – uzupełnia wiceburmistrz Izabela Światek. 

Szereg atrakcji świątecznych na rynku w Pleszewie

Plan imprez jest szeroki – na rynku znajdą się świąteczne iluminacje, dzieci będą mogły m.in. skorzystać z karuzeli, pojawi się także zagroda reniferów – z Mikołajem i elfami, poza tym zaplanowano masę spektakli, warsztatów wystawy, koncerty itd. (pełny plan wydarzeń prezentujemy na dole artykułu).

Zmiany w ruchu na rynku w Pleszewie

Warto jednak dodać, że atrakcje będą wiązać się z koniecznością zmian w ruchu na rynku.

– W związku z tym, że część wydarzeń będzie angażowała więcej przestrzeni niż sam rynek – będziemy w grudniu – na czas weekendów – wracać do formuły letniej – związanej ze kwestią organizacji ruchu. – nowością będzie fakt, że rynek będzie zamykany w piątek od 16.00 do soboty rana. Następnie otwieramy go w sobotę do godz. 13.30 – i ponownie zamykamy do poniedziałku – podobnie jak miało to miejsce w wakacje. Na bieżąco będziemy o tym informować mieszkańców o szczegółach – zapowiada Izabela Świątek.

W grudniu powstanie także – tymczasowy – nowy przystanek na obecnych „urzędniczych” miejscach parkingowych.

– Jedna linia będzie tu gdzie dotychczas, a drugi czasowy przystanek na miejscach parkingowych – przyznaje wiceburmistrz.

Jak dodają władze Pleszewa – atrakcje na rynku nie będą typowym jarmarkiem – ale spotkaniami dedykowanymi głównie dzieciom i ich rodzicom.

– Stąd zapraszamy jeszcze osoby, które chciałby ubogacić tę ofertę gastronomicznie – mogą zgłosić się do urzędu – zaprasza Izabela Świątek.

ZOBACZ PLAN WYDARZEŃ:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy