Reklama

To będzie duża uroczystość. Gmina wprowadza zmiany w organizacji ruchu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura 115-lecie świętuje Koło Włościanek z Żegocina. Uroczystości już w najbliższą sobotę, 2 lipca. Na terenie miejscowości zostaną wprowadzone czasowe zmiany organizacji ruchu.

Kółko Włościanek w Żegocinie  to najstarsza tego rodzaju organizacja kobieca działająca w Wielkopolsce. W momencie narodzin liczyła 40 gospodyń z pięciu sąsiadujących miejscowości. 

Założycielką Kołka Włościanek była Teofila Chłapowska. Początkowo podstawowym celem pań było rozpowszechnianie wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu prowadzenia gospodarstw domowych. Z czasem obszar działalności zmieniał się i rozszerzał. W 2022 roku Koło Gospodyń Wiejskich - Kółko Włościanek w Żegocinie - bo tak od kilku lat brzmi pełna nazwa organizacji - świętuje 115-lecie istnienia.

Żegocin. Uroczystości jubileuszowe 

Uroczystości jubileuszowe zaplanowano  na  sobotę 2 lipca. Rozpoczną się one mszą św. w miejscowym kościele. Po zakończeniu nabożeństwa wszyscy przejdą na plac przy Ośrodku Kultury, gdzie czeka nas część oficjalna, a także warsztaty i pokazy kulinarne przebiegające pod hasłem "Smacznie i zdrowo z polską wieprzowiną".

Będą stoiska kół gospodyń wiejskich, wystawa twórców ludowych. Chętni mogą odwiedzić Salonik Heleny Modrzejewskiej i Rodziny Chłapowskich. 

W programie jest również pokaz rzeźbienia piłą spalinową techniką carvingu w ramach projektu "Historia Żegocina w drewnie ukryta". 

To nie koniec. W ramach imprezy odbędą się również Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne. Na scenie zaprezentują się zespoły z czterech państw: Polski, Serbii, Słowacji i Rumunii. Całość zakończy wspólna biesiada.

Żegocin. Zmiana organizacji ruchu 

W związku z organizacją uroczystości gmina wprowadziła czasowe zmiany organizacji ruchu w Żegocinie. 

W sobotę 2 lipca od godziny 6:00 do 24:00 wzdłuż drogi gminnej nr 625043P oraz dróg powiatowych nr 4315P i 4316P obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy oraz możliwość parkowania po prawej stronie jezdni. Do wszystkich nieruchomości zapewniona będzie możliwość dojazdu i wyjazdu.

Mapę znajdziecie w galerii.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy