Reklama

Udało się! Pleszewskie tereny pokolejowe zwyciężyły w prestiżowym konkursie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Udało się! Pleszewskie tereny pokolejowe zwyciężyły w prestiżowym konkursie  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Pleszew. Udało się! Rewitalizacja terenów pokolejowych w Pleszewie zdobyła nagrodę w prestiżowym konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich w kategorii na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce!

Do konkursu zgłoszona została rewitalizacja terenów pokolejowych czyli nowe siedziby domu kultury, biblioteki publicznej oraz obszar wokół.

„Pociąg do kultury” pozytywnie przeszedł wówczas weryfikację przez komisję konkursową i zakwalifikował się do drugiego etapu konkursu. Miasto musiało wówczas przygotować prezentację projektu według regulaminowych wytycznych. 

I... udało się!

Pleszew zdobył nagrodę w tym prestiżowym konkursie, a warto zaznaczyć, że pleszewski projekt rywalizował z 18 innymi z całej Polski, m.in. z Gdynią, Kielcami czy Tomaszowem Mazowieckim.

Nagrodę przyznano za kompleksową rewitalizację byłych obszarów i obiektów kolejowych przekształconych w centrum życia społecznego.  Na terenie dawnej stacji PKP utworzono Bibliotekę Publiczną i nową siedzibę Miejskiego Domu Kultury, przebudowano otaczającą przestrzeń na terenie dawnego dworca kolejowego i wyeksponowano cenne elementy infrastruktury szynowej. Miejsce stało się pomnikiem historii regionu i magnesem dla miłośników kolei wąskotorowej z całego kraju i Europy. Kapituła Konkursu doceniła pomysłowość rozwiązań przestrzennych, precyzję w zachowaniu wartości  historycznych oraz  jakość społeczną wprowadzonych zmian w procesie rewitalizacji - czytamy w uzasadnieniu Towarzystwa Urbanistów Polskich

Burmistrz Pleszewa cieszy się ze wspomnianej wygranej.

- Nowe siedziby biblioteki publicznej w Pleszewie oraz domu  kultury i teren wokół to nasza wizytówka i przykład inwestycji zrealizowanej z dotacji unijnych przy dobrej współpracy z urzędem marszałkowskim - opisuje burmistrz Arkadiusz Ptak.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy