Reklama

Zmarł Jerzy Klupś. Ceniony nauczyciel, trener i były dyrektor szkoły

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Odeszli Zmarł Jerzy Klupś - ceniony pedagog, działacz oświatowy i były dyrektor Szkoły Podstawowej w Kościelnej Wsi.

Jerzy Klupś urodził się 27 czerwca 1947 roku w Lesznie. Po ukończeniu szkoły podstawowej i liceum - w latach 1965-1966  - pracował w Zakładzie Zieleni Miejskiej w Lesznie. W latach 1966-1968 ukończył Studium Nauczycielskie w Kaliszu na kierunku biologia z chemią.

W 1969 roku wstąpił w związek małżeński. Miał dwie córki. W latach 1968-1969 pracował jako nauczyciel Szkoły Podstawowej w Saczynie. Od 1969 roku związany był ze Szkołą Podstawową w Kościelnej Wsi.

- Zanim został dyrektorem Szkoły Podstawowej w Kościelnej Wsi w latach 1969-1981 pracował jako nauczyciel tej szkoły. W latach 1977-1981 ukończył studia wyższe magisterskie na kierunku wychowanie fizyczne na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. W  1981 r. objął stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Kościelnej Wsi, funkcję tę pełnił przez 11 lat, do 1992 roku. W latach 2000 - 2012 pracował jako nauczyciel w Gimnazjum w Kościelnej Wsi - wspominają gołuchowscy urzędnicy.                                                               

Jerzy Klupś podczas swej wieloletniej pracy osiągał liczne sukcesy zawodowe najpierw jako nauczyciel biologii i chemii, później jako nauczyciel wychowania fizycznego.

Nauczyciel i trener 

Uzyskał stopień instruktora w kolarstwie oraz uprawnienia trenera tenisa stołowego. Ze swoimi uczniami osiągał liczne sukcesy sportowe na szczeblu wojewódzkim w wielu dyscyplinach sportowych m.in. in w tenisie stołowym, siatkówce, koszykówce, piłce halowej.

Aktywnie współpracował z LZS w zakresie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży. W latach 1979 – 1984 z inicjatywy Kuratorium Oświaty w Kaliszu pod patronatem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Kościelnej Wsi wziął udział w eksperymencie pedagogicznym pod nazwą „Kaliska Próba Kolarska”. Szkoła Podstawowa w Kościelnej Wsi dzięki temu nabrała więc nowego wizerunku, stając się nowoczesną placówką oświatową osiągającą niespotykane dotąd sukcesy sportowe na terenie powiatu i województwa.

W 2000 r.  Jerzy Klupś zdobył wraz z uczniami I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Wielkopolski w Tenisie Stołowym w kategorii dziewcząt, zaś w 2003 r.  – II miejsce.  Uczennica trenowana przez nauczyciela w ramach LKS zdobyła I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Wielkopolski oraz II miejsce w Półfinałach Mistrzostw Polski w tenisie stołowym.   

Za swoją działalność Jerzy Klupś otrzymywał liczne nagrody,  m.in. wyróżnienie Wojewódzkiej Rady Postępu Pedagogicznego w Kaliszu, nagrodę Kuratora Oświaty i Wychowania w Kaliszu, Nagrodę Inspektora Oświaty i Wychowania w Gołuchowie oraz Nagrodę Wójta Gminy Gołuchów za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Opracował i wdrożył autorski program wychowania fizycznego. W 2002 r. jako pierwszy nauczyciel w Gimnazjum w Kościelnej Wsi uzyskał stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego.

Jego pełna poświęcenia i pasji praca była doceniana i niezmiennie wysoko oceniana  przez uczniów i ich rodziców. Choć w 2012 r. przeszedł na emeryturę, to w dalszym ciągu aktywnie działał sportowo. Prowadził zajęcia dodatkowe dla uczniów, pomagał podczas organizacji zajęć w nowo wybudowanej sali sportowej. Angażował się w wiele inicjatyw  sportowych dla środowiska lokalnego

 - Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci pana Jerzego Klupsia wieloletniego nauczyciela, dyrektora Szkoły Podstawowej w Kościelnej Wsi. Pozostanie na zawsze w pamięci wdzięcznych uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników. Pan Jerzy Klupś pozostanie na zawsze cząstką naszej historii – historii Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Kościelnej Wsi -  podkreśla społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kościelnej Wsi, na czele z dyrektor  Katarzyną Laksander. 

Jerzy Klupś zmarł 11 stycznia 2023 roku w wieku 75 lat, został pochowany na Cmentarzu Komunalnym w Kaliszu (16.01.2023r.).

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy