Reklama

Zmarł Kazimierz Kulka, wieloletni dyrektor szkoły w Dobrzycy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zmarł Kazimierz Kulka, wieloletni dyrektor szkoły w Dobrzycy - Zdjęcie główne

Zmarł Kazimierz Kulka - wieloletni dyrektor dobrzyckiej szkoły, postać znana i ceniona w całej gminie Dobrzyca - Honorowy Obywatel Gminy Dobrzyca od roku 2008. Miał 95 lat.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Odeszli W wieku 95 lat zmarł Kazimierz Kulka - wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej w Dobrzycy.

Zmarł Kazimierz Kulka - wieloletni dyrektor dobrzyckiej szkoły, postać znana i ceniona w całej gminie Dobrzyca. Miał 95 lat.

Smutną informację przekazała dziś Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Dobrzycy.

- Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Dobrzycy z żalem informuje, że w dniu 26 grudnia 2022 r., w wieku 95 lat odszedł do wieczności mgr Kazimierz Kulka – dyrektor senior, który w latach 1961 – 1990 kierował dobrzycką szkołą - informują władze placówki.

Przypomnijmy: Kazimierz Kulka przed laty był kierownikiem, a później dyrektorem Szkoły Podstawowej w Dobrzycy.

Od pierwszych dni swojej pracy w Dobrzycy czynił starania o budowę nowej szkoły. Nawiązywał współpracę z różnymi instytucjami, szkołami m.in. z kuratorium oświaty w Erfurtu w NRD, w celu podpisania wieloletniej umowy o wymianę młodzieży w czasie wakacji Dobrzyca-Goebeze.

Za swoją pracę otrzymał wiele podziękowań i nagród m.in. nagrodę Ministra Oświaty i Wychowania, Brązowy i Złoty Krzyż Zasługi. Był Pełnomocnikiem Zarządu Gminy Dobrzyca ds. Uzależnień. W roku 2008 otrzymał zaszczytny tytuł Honorowego Obywatela Gminy Dobrzyca.

Msza żałobna odbędzie się w czwartek, 29 grudnia, o godzinie 11.00 w kościele pw. św. Tekli w Dobrzycy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy