Reklama

To był wychowawca i zasłużony strażak

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UG Gołuchów

To był wychowawca i zasłużony strażak  - Zdjęcie główne

Zmarł Lucjan Młodak, wychowawca i zasłużony strażak | foto UG Gołuchów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Odeszli Zmarł Lucjan Młodak - nauczyciel, wychowawca i zasłużony strażak OSP Gołuchów.

Lucjan Młodak swoje życie zawodowe poświęcił głównie pracy pedagogicznej. Był wykładowcą w Państwowym Domu Dziecka w Pleszewie, później nauczycielem w Szkole Podstawowej w Tursku, do którego przeprowadził się z rodziną w latach pięćdziesiątych. Uczył też w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Pleszewie.

Udzielał się także samorządowo. W latach 1978 - 1984 był radnym Gminnej Rady Narodowej w Gołuchowie.

Angażował się w pożarnictwo. Swoją służbę strażacką w Ochotniczej Straży Pożarnej rozpoczął w 1984r.

Przez lata pełnił szereg funkcji: był min. sekretarzem zarządu OSP, przewodniczącym gminnej komisji rewizyjnej ZOSP RP w Gołuchowie, przewodniczącym powiatowej komisji rewizyjnej ZOSP RP w Pleszewie, sekretarzem zarządu powiatowego ZOSP RP w Pleszewie, prezesem zarządu oddziału gminnego ZOSP RP w Gołuchowie, członkiem sądu honorowego oddziału wojewódzkiego ZOSP RP w Poznaniu oraz komisji historycznej przy zarządzie oddziału powiatowego ZOSP RP w Pleszewie.

Trzeba podkreślić, że druh Lucjan był mocno zaangażowany w rozwój OSP w Gołuchowie. Brał udział w organizacji i przeprowadzaniu przedsięwzięć organizowanych przez jednostkę takich jak - Mistrzostwa Wielkopolski w Ratownictwie Medycznym, uroczyste przekazanie samochodów ratowniczo – gaśniczych, Powiatowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym jednostek OSP - współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego, wojewódzkich obchodach dnia strażaka w Gołuchowie, XVI Przeglądzie Orkiestr Dętych OSP Południowej Wielkopolski, Powiatowych Rajdach Rowerowych dla członków MDP, turniejach wiedzy o pożarnictwie, zawodach sportowo – pożarniczych na szczeblu powiatowym i gminnym, jak również turniejach sportowych: tenisa stołowego czy siatkówki.

Druh Lucjan za aktywność i zaangażowanie wyróżniony został podziękowaniami i dyplomami - za pełnienie funkcji sekretarza zarządu ZOSP RP, za wsparcie organizacji 125-lecia OSP w Gołuchowie.

Pan Lucjan został też uhonorowany tytułem „Wielkopolski Działacz ZOSP RP 2008r.”

Warto dodać, że za swoje osiągnięcia odznaczono go również wieloma medalami: brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa w 1992r., srebrnym w 1998r., złotym - w 2003r. oraz najwyższym odznaczeniem w pożarnictwie - Złotym Znakiem Związku OSP RP w 2010r. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy