Reklama

Zmarł Andrzej Stanek, pleszewski przedsiębiorca, Biznesmen Roku 2017

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Odeszli Zmarł Andrzej Stanek - ceniony pleszewski przedsiębiorca, społecznik, odznaczony tytułem Biznesmen Roku 2017.

Smutna informacja obiegła powiat pleszewski - 1 maja, w wieku 73 lat, zmarł Andrzej Stanek, rodowity pleszewianin, ceniony przedsiębiorca, społecznik, współzałożyciel Super Print. 

Zmarł Andrzej Stanek - ceniony przedsiębiorca oraz społecznik z Pleszewa

Jak sam opowiadał w rozmowie z "Życiem Pleszewa" w roku 2018 - kiedy to otrzymał za swoje dokonania tytuł "Biznesmena Roku 2017" - jego pierwszą pracą po szkole była Hydrobudowa w Poznaniu w roku 1970 - wówczas jeszcze jako staż.  Dwa lata później wrócił do rodzinnego Pleszewa i pracował w „Aparaturze”. Wszystko zmieniło się w 1974 roku – wtedy zaczęła się jego przygoda z poligrafią.

Rozpoczynał w Spółdzielni Inwalidów „Zryw” w Pleszewie. Przez lata przechodził tam przez różne stanowiska, był m.in. zastępcą kierownika spółdzielni ds. technicznych, pełnił funkcje społeczne – był m.in. członkiem Zarządu Okręgu NSZZ Pracowników Poligrafii w 1980 roku.

Jak zaznaczał w rozmowie z nami przed laty, to właśnie ten okres pozwolił mu zdobyć odpowiednią wiedzę i umiejętności z zakresu poligrafii.

Po zmianach ustrojowych w 1990 roku – razem ze wspólnikiem – zdecydował się na założenie działalności - Super Print.

Andrzej Stanek przez lata zajmował się także działalnością społeczną – zapraszał m.in. uczniów do drukarni, by mogli zapoznać się z jej pracą, sponsorował sztandar SP nr 1 i 3, jego firma ufundowała także tablicę papieską przy Placu Wolności im. Jana Pawła II. Warto dodać, że jego firma wspierała także naszą akcję dla najlepszych uczniów - "Piątka dla Życia”.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 5 maja. O godz. 13.00 rozpocznie się msza św. w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Pleszewie. Po niej odbędzie się pogrzeb na cmentarzu przy ul. Kaliskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy