Reklama

Zmarł zasłużony członek TKKF Platan. Był ikoną pleszewskiego kręglarstwa [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Odeszli Zmarł Stanisław Kaczmarek, wieloletni i zasłużony członek TKKF Platan. Ikona pleszewskiego kręglarstwa.

Stanisław Kaczmarek był członkiem TKKF w Pleszewie, od samego początku tworzącej się sekcji kręglarskiej, czyli już od 1958 roku. W 1966 roku został zastępcą kierownika sekcji kręglarskiej, a od 1978 stał się jej kierownikiem.

Będąc jednocześnie pracownikiem Pleszewskiej Fabryki Obrabiarek, był jednym z głównych inicjatorów budowy pierwszych w naszym mieście automatów kręglarskich. Członek Prezydium Zarządu Wojewódzkiego TKKF w Kaliszu. Od 1983 roku wiceprezes ds. sportowych OZK WFS Kalisz z siedzibą w Pleszewie. Ponadto członek zarządu TKKF Ognisko PLATAN Pleszew.

Przez wiele lat trener pleszewskiej młodzieży kręglarskiej, a przez to współtwórca największych osiągnięć sportowych. Niezwykle związany w tą dyscypliną sportu, badacz jej historii. Współpracował m.in. przy powstaniu w 1982 roku filmu, opisującego dzieje tej dyscypliny w Polsce.

Za swoje zaangażowanie nagradzany takimi odznaczeniami jak odznaką za zasługi dla PZK, odznakami 20, 25 i 50 lecia TKKF, a w 2016 roku przez nadanie tytułu honorowego członka Polskiego Związku Kręglarskiego oraz po raz pierwszy w historii nadaniem tytułu honorowego „Seniora Pleszewskiego Sportu”.

Najbliżsi i przyjaciele pożegnali go 24 sierpnia w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Pleszewie. Stanisław Kaczmarek został pochowany na cmentarzu przy ulicy Kaliskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy