reklama

Fotel biurowy dla mistrza efektywności – jak zapanować nad przestrzenią pracy?

Materiał promocyjny

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Fotel biurowy dla mistrza efektywności – jak zapanować nad przestrzenią pracy? - Zdjęcie główne

foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PromowaneWystukujesz kolejne słowa na klawiaturze komputera, odbierasz telefon i jednocześnie zapisujesz ważną informację w notesie, sięgając przy okazji po segregator z dokumentami. Czy tak właśnie wygląda większość Twoich dni w pracy? Jeśli tak, pamiętaj, że Twoim cichym sprzymierzeńcem jest odpowiednio dobrany fotel biurowy. Dowiedz się jak wybrać model, który najlepiej sprawdzi się w Twoim biurze.

Fotel biurowy – jaki powinien być?

Fotel biurowy musi być wygodny. Powinien być też elegancki. Nie może zająć dużo miejsca, ale dobrze byłoby, gdyby pozwalał przemieszczać się po pomieszczeniu bez wstawania z siedziska. Zgodzisz się, że to dużo wymagań jak na jeden mebel? I to w dodatku niewielki, mieszczący się zwykle w strefie biurka…

Tymczasem to właśnie od tego, jaki fotel biurowy wybierzesz, w dużej mierze zależą komfort i wydajność pracy. Odpowiedni model zapewni oparcie dla wszystkich partii ciała. Wyeliminuje ryzyko pojawiania się dyskomfortu w okolicach szyi czy lędźwi. Sprawi, że nawet po wielu godzinach pracy nie będziesz odczuwać dużego znużenia. Lepiej skupisz się na zadaniach, wykonasz je szybciej i lepiej. Prawda, że gra jest o wysoką stawkę?

Wygoda na pierwszym miejscu – ergonomiczny fotel biurowy to priorytet

Krzesło biurowe powinno być przede wszystkim dopasowane do charakteru Twojej pracy. Jeśli przez większość czasu pozostajesz w ruchu i tylko od czasu do czasu siadasz przy biurku, wybierz prosty, kompaktowy model. Dobrze sprawdzi się np. fotel biurowy bez podłokietników. Bez problemu wsuniesz go pod biurko, więc nie będzie zawadzał przy pracy. Pamiętaj jedynie o tym, aby wybrać model na kółkach.

Twoja praca ma charakter siedzący? A zatem wybierz wygodny fotel biurowy z regulacją wysokości siedziska. Najlepiej zda egzamin model z podłokietnikami – jeśli będą regulowane, będzie można mówić o pełni komfortu. Zwróć uwagę na zagłówek. To drobiazg, ale świetnie odciąża kręgi szyjne, co z pewnością docenisz po wielu godzinach pracy. Pamiętaj także o tym, aby wybrać wariant z profilowanym oparciem, które z kolei zadba o dolne partie kręgosłupa.

Fotele biurowe, które wpiszą się w aranżację wnętrza – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wygoda wygodą, ale powiedzmy wprost: wygląd fotela też ma znaczenie. W końcu w elegancko urządzonym biurze pracuje się przyjemniej i efektywniej. Zwróć więc uwagę na to, aby wszystkie meble były do siebie dobrze dopasowane. Możesz postawić na wyrazisty kolor albo wybrać uniwersalny, czarny lub szary fotel biurowy. Wszystko zależy od tego, w jakim stylu urządzasz przestrzeń.

Pamiętaj o tym, że do wyboru masz różne materiały obiciowe. Skóra – naturalna lub ekologiczna – wygląda bardzo elegancko. Jest również wytrzymała i odporna na zabrudzenia. Jeśli jednak w pomieszczeniu panują wysokie temperatury – szczególnie latem – lepszą opcją będzie materiałowy fotel biurowy, który zapobiegnie poceniu się ciała. Zwróć ponadto uwagę na modele z oparciem z siatki mesh, które od lat są uważane za synonim komfortu.

Osoba siedząca w wygodnym fotelu pracuje bardziej produktywnie i jakościowo. Ma lepszy nastrój i pozytywne nastawienie do wykonywanych zadań. Takie są fakty. Dlatego, jeśli chcesz po prostu podnieść standard swojego biura, zacznij od wyboru ergonomicznego miejsca do siedzenia. W ten sposób zadbasz o najważniejsze aspekty – zdrowie i komfort.

 

Artykuł sponsorowany

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy